Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Trochu-jiny-Hamerak-2009.aspx?ID_clanku=1045 edit=3

Trochu jiný Hamerák 2009

Diskuse nad článkem
když to po sobě čtu, žralok, 9/21/2009 9:59 AM
Tak mám pocit , že ten vláček byl předposlední . Dále chci požádat o zveřejnění odkazů na vaše fotky z Hameráku . Kdyby se našel někdo , kdo vyfotil mě , byl bych šťasten jelikož po zapůjčení foťáku s nastavenou sekvencí Palackému jsem se dočkal jen jedné fotky , kterou navíc omylem smazal , než jsem k němu dorazil z vracáku

Reply

|_Re: když to po sobě čtu, Klasik, 9/21/2009 10:10 AM
Žraloku krásnej článek.
Jen bych ještě dodal k té neděli to, co jsi nezažil, protože jsi byl v suchu (asi již v suchu, ptal jsem se tě na pumpu na schodech ...) ale ta fronta nebyla jen na nástup, ale i na vodě. S výjimkou čtyřky, kam se skupina před námi trochu bála najet, jsem jel až do dvorečku v řadě. Kajak přede mnou cca 2m a děti za mnou to samé, protože jak se zvětšila mezera, tak to tam narval někdo z vracáku. To jsem opravdu ještě nezažil. Cestovky zřejmě dovezly spousty nových lodí a to i včetně raftu ... až mě chvíli mrzelo, že jsme nejeli v sobotu domů. Naštěstí na další jízdu už to nebylo tak zlé.

Reply

|_Re: když to po sobě čtu, Coolda, Cooldos~seznam.cz, 9/21/2009 10:39 AM
Přátelé,i já bych rád dostal více kontaktů na fotky,hlavně z neděle,protože můj foťák vyplivl po jemném úderu už v kempu...Jinak tento Hamerák hodnotím absolutně kladně,možná proto,že byl můj první...Takže nuda na vodě se nekoná...

Reply

|_Re: když to po sobě čtu, Márty, 9/21/2009 9:37 PM
Pěkný článek a díky, že jsi ze mne udělal mediální hvězdu(nebo troubu, který zvedá na 3 ve 40 cm vody):-))))

Reply

Re: když to po sobě čtu, Coolda, Cooldos~seznam.cz, 9/21/2009 10:41 AM
Jo mimochodem krásnej článek..Oceňuji vytříbený poetický styl autora :-)

Reply

Ešus , voda, psalek~jagacz.com, 9/21/2009 10:54 AM
Ahoj
s tou vodou to bylo takhle:
1/skutečně jsme zkusili o něco víc zahradit víc pravou hrázku, ale kvůli tlaku na rouru teklo trubkou cca 6-7m3, taže se na rybníčku začaly zalívat okolní pozemky, takže jsme to rychle vrátili do normálu.
2/ obtokem tekly cca 2 m3, které se vtékaly ještě nad 1 kaskádou.
3/nedělní fronta- asi přijely půjčovny. Naštěstí všechny až na jednu, se kterou není asi rozmná řeč, poslaly klienty až v neděli a nepletly se v sobotu při závodě.
3/bohužel se našly sv.i.ně, které ukradly přes noc dvě značky ve Dvorečku, a způsobily nám tím škodu za cca 6000 Kč. Možná to byli okolní nepřizpůsobiví. I díky nim, abychom mohgli s takovými ztrátami počítat, budeme muset přehodnotit ceny za splutí a vodu .
Další svi.ně ukradla v kempu Ústečákům prázdný sud cca za 1000 Kč.
Jinak díky všem slušným vodákům za to, jak se tam chovali.
Ahoj ešus

Reply

|_Re: Ešus , Katie, 9/21/2009 12:08 PM
Ahoj Esusi,
je mi lito, co se stalo. Nejak se nam ty nesvary rozmahaji, uz se bojim nechat si nekde susit smradlave hydro.

Chci podekovat PORADATELUM za paradni zavod. Moc hezky postavene brany, prijemni lidi u nich. Osobne chci rici diky tem u poslednich dvou vypecenych branek (protivoda, povoda). Moralne zavodniky podporovali :-)). Taky diky autobusakum a klasicky tem, co dopravu ridili (hl. ve Dvorecku dobre zorganizovane, i kdyz naval nekdy byl sileny).

Pak taky diky CESTOVKAM, opravdu klienti "plavci" se vyskytovali v nedeli a zavod byl tak docela prazdnejsi, a tak by to melo byt. Co tam delali ty rafty fakt nechapu!! Kdybych se mohla primluvit o zakaz, tak tak cinim!

Reply

|_Re: Ešus , žralok, 9/21/2009 12:38 PM
Rozhodčí byli skvělý , občas jsme prohodili pár slov , ale když přijel Kmocháček ke mě do prvního vracáku hned pod úvodním skluzem se sušenkou v puse , kterou dostal od rozhodčího za jízdy , tak jsem čučel .

Reply

|_Re: Ešus , kmochacek, xkrej01~seynam.cy, 9/21/2009 1:52 PM
Rozhodčí ji nabízel již několika mým předjezdcům, ale bez úspěchu. Chtěl jsem mu udělat radost i kdyby mě to mělo stát dosud suchou hlavu. Díky, byla dobrá...

Reply

|_Re: Ešus , Katie, 9/21/2009 3:10 PM
No, me se nejvic libili Ti na poslednich dvou. Zkousela jsem si ty dve branky dat behem prvni jizdy jeste pred zavodem a musim rict, ze se mi to povedlo az na potreti (a taky po zavode). Ale to jen diky jejich motivaci a podpore :-) Behem zavodu se mi to nepovedlo, hned mi nahlasili, ze to mam za 5 :-) Proste byli celou dobu prima, usmevavi a v pohode! Fakt paradni... P.S. Ale tem, co mi dali 20 za 2.branku na 4.kaskade, jez me stala naslednejo eskymaka a dalsich 20 na 3.brance hlavou dolu, priste splouchnu na zidlicky ;-) pze jsem ji s vypetim svych vsech sil (nejake zbyly na toho eskymaka) asi dala (hlavou nahore).Ale byla to krasna atmosfera a to je fakt super. Ty lidi to proste musi byvit, jinak by to tak skvele neudelali! Diky, diky, diky.

Reply

|_Re: Ešus , Ešus , psalek~jagacz.com, 9/21/2009 3:21 PM
Ahoj Katie
Holt rozhodčí jsou vždycky tak trochu potvory. K té trojce brance, bohužel pokud jsi ji dala hlavou dolů , tak mají pravdu. U té 21 branky, tam se to dost těžko dá zpětně podsoudit, protože v tom frmolu se rozhodčí může zmýlit, nicméně bych ke změně jejich rozhodnutí potřeboval třeba svědectví někoho kdo jel s Tebou a nebo Tě viděl ze břehu. Jinak nemůžu jejich rozhodnutí sám o sobě měnit. Klidně na ně příště cákni.
Letos podle mne jsme dokázali pustit parádní vodu a vím , že bychom mohli pustit ještě víc tak o 2 m3. To by byl fičák.
Ahoj Ešus

Reply

|_Re: Ešus , Katie, 9/21/2009 3:56 PM
Takze na 4.kaskade u branky jsi byl ty? :-) Ono o to zas tak nejde, caknuti by ale potesilo. Jsem nadsena z vody a atmosfery! :-) Jen mi to dalo proste zabrat tu helmu strcit do druhe brany a tak zamrzelo za 20, zvlast kdyz odmenou mi byl eskymak az za posledni brankou s bonusovou peckou od kamene :-) Ale to k tomu patri! Priste to dam lip a jednoznacne :-)) Moc me to bavilo...

Reply

|_Re: Ešus , Ešus, psalek~jagacz.com, 9/21/2009 4:51 PM
ne, na brance jsem nebyl, jen jsem tam chvilku stál jako průvodce pana hejtmana Zimoly :-)
Ešus

Reply

|_Re: Ešus , kmochacek, xkrej01~seynam.cy, 9/21/2009 7:47 PM
co se týče množství vody, té není na Hameráku nikdy dost. Takže určitě vítám !!!
BTW: vodočet ve Dvorečku je na webu Povodí. Sice ještě nefunguje...
Při závodech je poslední dobou stav kolem 75cm, tedy těsně pod I.SPA

Reply

|_Re: Ešus , Márty, 9/21/2009 9:33 PM
Díky bylo to fakt prima, jenom by se možná mohli branky po závodech uklízet buď jinak, nebo po vypnutí vody. Povedlo se mi asi 3 x zamotat do provazů, když to rozvázali a hodili do vody, popř. nechali viset asi metr nad vodou.... no nic moc. Dokonce jsem viděl jak se do něj zamotal kluk na 4 :-(

Reply

|_Re: Ešus , Katie, 9/21/2009 11:32 PM
Jj, to je pravda. Loni se mi to taky stalo na ctvrte kaskade a neni o co stat! Navic bychom si mohli i potrenovat. Jenze chapu, ze i poradatele se chteji svest a ne cely den hlidat branky, aby jim je nekdo neurval. Mozna by mohly byt byt na zavod i trochu vic nad vodou.

Reply

|_Re: Ešus , Márty, 9/21/2009 9:34 PM
Díky bylo to fakt prima, jenom by se možná mohli branky po závodech uklízet buď jinak, nebo po vypnutí vody. Povedlo se mi asi 3 x zamotat do provazů, když to rozvázali a hodili do vody, popř. nechali viset asi metr nad vodou.... no nic moc. Dokonce jsem viděl jak se do něj zamotal kluk na 4 :-(

Reply

|_Re: Ešus , Ešus, psalek~jagacz.com, 9/22/2009 10:06 AM
Díky za připomínku. Měli na brankách prapory pro uzavření potoka ve chvíli, kdy stahuji branky.Zřejmě je nepoužiloi a nebo nebyly respektovány. Vzhledem k tomu , že voda končí až po 17 hodině, není reálné stahovat branky až večer a nebo druhý den. Navíc na dobu stahování branek jsme upozorňovali při výkladu tratě. Nicméně znovu a znovu o tom bude s rozhodčími mluvit.
Za problémy vzniklé při stahování branek se omlouvám, ale nechci to řešit tak , jako se to dělá jinde, že bych hodinu po poslední lodi zavřel vodu. Přišlo by mi to líto.
Ahoj Ešus

Reply

|_Re: Ešus , kmochacek, xkrej01~seynam.cy, 9/22/2009 11:38 AM
třeba by stačilo jako obecnou informaci nad úvodní hupík vyvěsit transparent:" POZOR, SUNDÁVAJ SE BRANKY!"

Reply

|_Re: Ešus , Ešus , psalek~jagacz.com, 9/22/2009 12:15 PM
díky , už o něčem podobném přemýšlím. Spíš ale uvažuji o cca 30 minutovém uzavření a vytvoření díry s tím , že pak by tam ta cedule mohla viset.
Určitě se tím budeme zabývat za měsíc při hodnocení akce, protože chci zamezit ohrožení spoluvajících. Možná ta varianta s cedulí by byla lepší cokoliv jiného.
Díky!!!!!!!!! Jinak co se týká zranění, tak kromě odřenin vím o jedné zlomené noze, jednom kotníku a v neděli o rozseknuté bradě. Vše se stalo až po závodě. Zřejmě vyšší průtok=méně zranění.
Ešus

Reply

|_Re: Ešus , kmochacek, xkrej01~seynam.cy, 9/22/2009 2:25 PM
vyšší průtok a tedy méně cvakajících kamenů je určitě dobrá prevence.
V sobotu IMHO jelo míň lidí a hlavně ti zkušenější, to se na množství zranění určitě projeví.
Protože takové poskakování na čtyřce není zrovna nejlepší způsob: http://www.youtube.com/watch?v... (jen začátek)


Reply

Keny šťoura, Keny, 9/21/2009 12:51 PM
No článek je moooc pěknej. Asi si příští rok zkusím půjčit loď třídy Kursk.
Možná tam někde potkám i ty Žraločí "obrovský vlny" :-)) :-))
Jinak díky Bohemce že opět skvěle v potu tváře připravila výtečnou akci a rovněž děkuji rozhodčím na posledním brankovišti za neobvykle silnou podporu :-)) :-))

Reply

|_Re: Keny šťoura, žralok, 9/21/2009 12:58 PM
Vzal bych tě za slovo a i bych ti udělal do Kursku podsedák , ale když tam byly v 9 ty nějvětší vlny , tak si ještě měl půlnoc a pochybuju , že to příště bude jiný .

Reply

|_Re: Keny šťoura, kmochacek, xkrej01~seynam.cy, 9/21/2009 1:45 PM
Tak to já zas Kenymu věřím!
Jen ty zatracený skvrny na Slunku, špatná geopolitická situace na Papui nebo jiné objektivní okolnosti, co budou řádit příští Hamerák :-)))

Reply

Dotaz, Wigo, 9/22/2009 9:30 AM
proč je ve výsledcích 19. branka proškrtnutá?

Reply

|_Re: Dotaz, žralok, 9/22/2009 9:43 AM
To bude ta na začátku čtvrté kaskády , chyběla jí tyčka . Asi ji někdo utrhl a musela být anulována . Celkem by mě zajímalo jak jí někdo mohl utrhnout

Reply

|_Re: Dotaz, Klasik, 9/22/2009 10:02 AM
To přijedeš nad 4, při pohledu dolů se bezpečně chytneš bortů a když to trochu bouchne o ten centrální kamínek, tak se chytneš něčeho pevnějšího a tyčka je v pr...

Neviděl jsem to, je to jen teorie "obvyklého" průjezdu některých jezdců.

BTW : co doktoři v JH ? Letos žádný úspěch ? Jaká je letošní statistika průtoku krve ? Já nikoho neviděl.

Reply

|_Re: Dotaz, Wigo, 9/22/2009 10:10 AM
Dík pánové. Já ji teda viděl ještě celou.Jinak chválím pořadatele. Bylo to excelentní.

Reply

|_Re: Dotaz, žralok, 9/22/2009 10:35 AM
Krve z kloubů jsem viděl dost , ale z vážnějších úrazů jen dvě holčiny s berlemi - prej kotník . Po tom návalu v neděli se to mohlo zhoršit , ale spousta si svá bebíska fouká až doma a na pohotovosti v JH neprovokují .

Reply

|_Re: Dotaz, Ešus, psalek~jagacz.com, 9/22/2009 10:45 AM
Ahoj
branka musela být podle pravidel zrušena, protože se bohužel někomu povedlo tyčku urvat už po začátku závodu.
My pak máme čas na opravu pouze do průjezdu dalšího závodníka. Kdybychom ji nezrušili, tak bychom vytvořili nestejné podmínky pro účastníky závodu a bylo by to na zrušení celého závodu na základě poškozených závoddníků. Začneme asi ty tyče věšet na ocelová lana a nebo je betonovat navěky do dna :-). Jinak po letošní zkušenosti uvažuji o tom , že po poslední lodi nějakým způsobem trať na chvíli uzavřu na bourání. Potom o stejnou dobu prodloužíme pouštění vody.
Ešus

Reply

|_Re: Dotaz, Katie, 9/22/2009 11:12 AM
Z hlediska bezpecnosti to je dobry napad, ale spousta lidi o tom nic vedet nebude a stejne bude na trati. Nevim, jestli by se tim neco vyresilo alespon v oblasti toho, ze byste v pripade kolize byli kryti. Navic - kdyz uzavres trat napr. 15-16hod tak to znamena, ze vlastne nemuzes vyjet uz ani v 14:40, coz se mi zda komplikovane. Ale vy si jiste poradite.

Reply

|_Re: Dotaz, Honza Šťastný, 9/22/2009 11:43 AM
Ahoj.
Taky moc děkuji za skvěle zorganizovaný sobotní závod a akci vůbec. Připojuji se i k pochvale rozhodčích, a také obzvláště těch v posledním brankovišti. Toho uzavření tratě bych se upřímně trochu obával. Pokud by to trvalo delší dobu, nakupilo by se tam děsně lidí. Mám jen menší výhradu k dopravě z dvorečku. Navazování byl strašný masakr. Vůbec bych si nedovedl představit, že by si tam někdo vzal ještě laminátovou loď.
Ten průtok ve Dvorečku jsem hledal co mi síly stačily, ale bohužel jsem nenašel.
Ještě jednou díky za super sobotu a přimlouvám se za shromáždění co nejvíce fotek, nebo alespoň odkazů na Vaše stránky závodu.
Díky a ahoj.
Honza

Reply

|_Re: Dotaz, Klasik, 9/22/2009 1:46 PM
K tomu zavírání ... nevím jak odchytneš pěšáky. To by jsi musel zavřít vodu.

Letos jsme měli moc dětí, kteří mohli jen z Dvorečka dolů. MHD z Jindřiše do Dvorečka nejezdí (což je mi sice líto, ale chápu proč) a tak jsme museli stejně jezdit autem a vzhledem k jednosměrkám jsem raději šel nahoru pěšky. Není to žádný problém a myslím, že jsem nebyl sám. Nakonec když připočteš čekání, navazování, skládání a průchod bezpečnostním přelivem, tak to možná ani není pomalejší.

Reply

|_Re: Dotaz, Ešus , psalek~jagacz.com, 9/22/2009 2:30 PM
Máš pravdu, že z Jindřiše do Dvorečku linku nemáme, ale občas to lidi kombinovali vloni s tím , že na hrázi si přestoupili na bus, co jel až dolů. Ale v plánu přímou linku skutečně nemáme.
Jinak třeba jeden z "bláznů" seděl na hrázi s tím , že už nemůže, protože kaskády dal 12x. Od nás Karábě za neděli dopoledne 7x. Podle mých už letitých zkušeností jsme dřív byli rádi, že s busem a nebo autem jsme to dali za den 3x.
Ale samozřejmě má každý možnost sizpůsob dopravy zvolit dle své libosti.
Ahoj Ešus

Reply

|_Re: Dotaz, Ešus, psalek~jagacz.com, 9/22/2009 3:12 PM
Ahoj
asi nejrozumnější se mi jeví vyvěšená velká cedule nad šlajsnou z rybníčka a nad průchodem pod hrází s varováním :
POZOR NEBEZPEČÍ
Probíhá likvidace branek.
A každý ať si pak jedná dle svého rozumu.
Ešus

Reply

|_Re: Dotaz, Katie, 9/22/2009 3:18 PM
Jj, super. Kdyby tam byl jeste navic uvedeny cas o:-) abychom to vedeli predem (a sli na gulas nebo si stihli uzit jizdu pred uklizenim). To je bomba, jak na tom makate!

Reply

|_Re: Dotaz, Ešus, psalek~jagacz.com, 9/22/2009 4:28 PM
ten čas lze jen odhadnout předem, rámcově tak , že v době od 14 do 15 hodiny se může tato cedule na určitou dobu objevit. Záleží to na počtu závodících,protže třeba proti loňsku byl nárůst asi 70 lodí - což je přes hodinu času na startu .
Ahoj Ešus

Reply

Prásk, Fána e., 9/22/2009 10:11 AM
Až mě jde mráz po zádech když to čtu. Jezdit v bezpečí baraky může být příjemné, ale jet na lodi, která nemá žádný výtlak tím, že je v ní voda, nebo tam skoro žádný vzduch není už od výroby, klobouk dolů. Hold ponorky mají zelenou. Je to dobrý nápad jak si zvednout wéwéčka. Dva kýble vody do kajaku a hned je to jiná jízda. Náda zatapíť!

Reply

aku čerpadlo , žralok, 9/22/2009 4:14 PM
Vzhledem k častým dotazům zveřejňuji odkaz na jeden z mnoha obchodů kde se dá pořídit http://www.domacitechnika.cz/l...
Dá se sehnat i podobné o něco dražší , ale s dálkovým ovládáním .

Reply

|_Re: aku čerpadlo , kmochacek, xkrej01~seynam.cy, 9/22/2009 4:45 PM
případně něco pro maximalisty:
http://www.justwaterpumps.com/...

Ale to už bych se docela bál klečet s tímhle v jedný lodi. 100L/min !!! :-)))

Reply

|_Re: aku čerpadlo , Mira, 9/23/2009 1:03 AM
A nedalo by se to využít k proudovému pohonu? Jako takový jet-boat třídy kursk... Že byste za těma Vašima svařencama mohli třeba tahat lyžaře. Nebo i kajakáře zpátky proti proudu? :-))
No, Vy už na něco přijdete sami.....

Reply

Zbytečná averze, Ešus, psalek~jagacz.com, 9/29/2009 12:37 PM
Ahoj. Jako ředitel závodu jsem se setkal se zbytečnou a nesmyslnou averzí vůči jednomu z pořadatelů. Honza Bouček se svými kluky si regulérně koupil start a jel závod. Ale protože opět slyšel něco o možném našvindlování tomboly, protože vloni na jeden z lístků vyhrál vak, tak se radši letos dobrovolně tomboly vzdal. Chování některého ze závodících lidí, jenž byl autorem toho výroku letos považuji za hloupé a naprosto zbytečné. Práce Honzy Boučka si velmi vážím, a pomluvy ve smyslu jakéhosi podivného chování mne jakop ředitele závodu uráží.
Ešus
Bohemians

Reply

2 náměty, Honza, rybi.kost~email.cz, 10/17/2009 9:17 AM
Připomínky k Hameráku (2 nápady):

1 – Nešlo by u nástupních míst udělat jakési „koridory“, kde by se řadili lidi do fronty na vlek, protože se nám stalo i to, že jste byli skoro první na řadě a málem jsme loď neuvázali, uvazování je masakr (někteří jsou dost šílení). Asi by se nakládání zpomalilo, ale zpřehlednilo a bylo víc fér (-:, aby to i slabší jedinci a povahy zvládli.

2 – Spadlo pár lodí z vleku (hlavně ty z vrchu), tak nás napadlo jestli by nebylo možné každý vlek opatřit jedním úvazkem, který by se na závěr navazování přehodil přes vršek a celé by se to svázalo a stáhlo.

Jinak super akce!!!

Reply

Video z Kurskování, žralok, 11/9/2009 10:54 AM
http://www.youtube.com/watch?v...

Reply

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

New comment to the article

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.