Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Utonuti-na-Zemske-brane.aspx?ID_clanku=522 ID_P=26

Utonutí na Zemské bráně

Diskuse nad článkem
S mobilem nebo bez?, Radomil Siegel, syslik~volny.cz, 4/12/2005 9:18 AM
Jezdím převážně na kajaku, ale asi bych neposuzoval zkušenost skupiny vodáků podle toho, jestli s sebou mají mobil. Volat mobilem pomoc je až to poslední a když si představím, jak dlouho to celé může trvat, je mnohem spolehlivější průseru předejít.

A ani věk nemusí být rozhodující. Kolik mladých divochů odmítá cokoliv přenášet? Je to spíš o zkušenostech a vyježděnosti.

Souhlasím s tím, že není špatné zkusit si plavat v umělém kanále nebo na "bezpečném" úseku divoké řeky, zkusit se cvaknout ve válci, vytáhnout se sám nebo kamaráda házečkou a asi není vůbec špatné zkusit i nějaký kurz. A pochopitelně v první řadě se naučit ovládat loď!!!

Samozřejmě se jezdí ve skupině, protože když už je 1 loď v průseru, ostatní můžou začít řešit záchranu. Pochopitelně by měli vědět jak. Taky by o sobě měli všichni na vodě vědět, posoudit, na co kdo má a ty slabší buď pohlídat nebo doporučit průser přenést.

Problém je asi nejvíc v tom, že dnes může na vodu každý. Kolik lidí dnes jezdí jen příležitostně na gumácích a pokaždé v jiné sestavě? Vodáckou výbavu seženete v každé půjčovně. Kolik lidí jede shora dolů aniž by umělo zastavit ve vracáku, prohlídnout si úsek řeky, když si nejsem jist, co mě čeká případně kus přenést?

Nevím přesně, co se stalo na Orlici, ale všechny průšvihy, o kterých letos vím, se staly v místech, která se za normální vody buď vůbec nejezdí nebo jsou bezpečná. Možná měl někdo pocit, že to tam zná?

I když to nikomu život nevrátí, je určitě dobré si připomenout, že se něco takového stalo, proč se to (asi) stalo a dělat vše pro to, aby se to nestalo mě. Letos je toho nějak hodně :-(
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama