Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Vlnozrouti.aspx?ID_clanku=2277

Vlnožrouti

published: 2/24/2021

Před koncem minulého roku vyšla další povídková kniha ze soutěže Kenyho Volej nazvaná Vlnožrouti. Jsem velmi rád, že měl Pígo, který vydal v pořadí pátou sérii, dostatek kvalitních povídek, ale zároveň je škoda, že je jedná o poslední díl z této řady. Další už následovat nebudou. O to s větším zaujetím jsem bral knihu do ruky a začetl se do prvních stránek.

Reklama
Knihy ze soutěže Kenyho Volej
Knihy ze soutěže Kenyho Volej

Ze seznamu autorů je zřejmé, že do soutěže zasílají své povídky téměř stejní autoři, ale to neznamená, že by tím utrpěla kvalita knihy. Jsou v ní povídky smutné, veselé, ale i poučné. Právě různost dává knize ten nádech tajemna, co se bude za dalším příběhem skrývat. Kniha je též proložena krátkými básničkami, což zpestřuje už tak zajímavý obsah.

Vlnožrouti
Vlnožrouti

Osobně jsem ji přečetl jedním dechem a na konci litoval, že už nic dalšího nebude. Poslední povídkou je povídka s názvem Elixír, jejíž děj nás zavede mezi vodáky hledající archivní láhev. Když ji naleznou, je na ní nápis Elixír zapomnění. Mohlo by se zdát, že jako hrdinové zapomeneme na svoji loď, své kamarády, prostě na vše, co krásného nám soutěž přinesla, ale tomu tak nebude. Věřím, že pětice knih vnesla do mnoha vodáckých duší radost a potěšení. Dobu Z. Šmída máme bohužel za sebou, Kenyho Volej ale ukázal, že vodácké povídky jsou stále zajímavým tématem, kterého se nástupci Zdeňka zhostili velmi zdařile. Kenyho Volej po 11 letech skončil, ale naštěstí ne tak docela. V rámci trampské literární povídky Trapsavec bude vložena soutěž Kenyho VOLEJ Revival, ve které budou uveřejňovány vodácké povídky. Takže kdo má zájem pokračovat v této chválihodné tradici, může se realizovat.

Zdá se, že nás nechají vládní představitelé ještě dlouho doma, a tak určitě neváhejte se zakoupením tohoto posledního dílu, případně i celé série. Cena knihy je 180 Kč, 3 příběhy si můžete přečíst zde a objednat si ji můžete na vodackepovidky.cz.

Podpořte Píga a kupte si alespoň nějakou knihu z této série. Nebudete litovat.

Petr
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.