Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/Clanek-Majovy-Stroupinsky-a-Cerveny-potok.aspx?ID_clanku=2010

Májový Stroupínský a Červený potok

published: 6/25/2018

Byl pozdní večer, ne první máj ale 24. v měsíci. Nad Brdy začalo pršet a bouřit a padat spousta vody z nebe. Jak já říkám, jako když otočíš kýbl. V noci kontroluji stavy a Litavka už na 3. stupni SPA a Červený potok a Stroupínský jdou taky rychle nahoru. A to má pršet ještě celé dopoledne. Mám práci jen do 15 hod a říkám si: „To přeci vydrží alespoň na nějaký úsek.“

Reklama

V 15 hodin odpoledne končím v práci, sedám do auta a jedu domů kolem Litavky, Červeného a Stroupínského potoka. Litavka vypadá hezky. Bohužel cestou, kterou chci jet, jsou dva dost vysoké jezy. Tady bych taky nemusel zastavit a přeci jenom na otevřené laminátce - Tučňák by to taky mohl být můj poslední jez v životě. Tak hurá k Červenému potoku, úsek Bavoryně - Zdice je pěkný. Taky stupně s vývary, ale už je to na hranici sjetí. A v singlu to nebude tak zlý. Stroupínský potok je úsek před Zdicemi k soutoku s Červěňákem, jen pár vlnek a jeden nízký skok. Hurá loď na střechu a šup k vodě.

Stroupínký potok
Stroupínký potok

Začínám u mostu na Zdice na Stroupíňáku. Je to sice cca 500 metrů po tomto potoce, ale proč ne. V tomto suchu se každá vlnka počítá. Betonové stupně jsou zalité a za nimi hezké peřejky. Jediný vyšší skok je larzenový. Při sjíždění tohoto skoku jsem si trochu drbnul zadkem lodi, ale naštěstí nic dramatického. Loď vydržela, páteř taky.

Stroupínký potok
Stroupínký potok

Následuje soutok s Červeným, kde je i přes velkou vodu uprostřed ostrov s kamením. Prohlížím výšku dalšího skoku, délku vývařiště a kudy nejlépe najet na hranu. Vytáhnu loď proti proudu a pořádně se rozjedu. Kudy na hranu se orientuji podle kohoutu, který je vidět. Šup a jsem na hraně, propad o cca metr, loď se trochu zpomaluje, staví na zadek, ale jsem venku. Ani jsem moc nenabral a nebouchl zadkem, super hurá dál.

Červený potok první skok
Červený potok první skok

Další skok. Vyšší a větší válec jak na výšku, tak na délku. Stavím u břehu a zase raději prohlížím. No tohle by už mohlo být trochu na hraně, ale kdyby něco, mám spoustu času pod skokem na vylezení na břeh a chycení lodi. Jedu. Zase loď vytáhnu výše a pořádný rozjezd. Tenhle hup už byl hodně znát. Zadkem lodi jsem drbnul takovým stylem, že jsem myslel, že mám loď rozlousknutou jak burák. Poznal to i zadek můj. Zaražení o válec a v lodi jsem spadl ze sedačky na kolena. Ok jsem dole, loď se ani moc nezalila a odřený kolena od laminátu se uzdraví. Tohle byl asi max. Na další skok už nepokračuji, protože ten byl nejvyšší. Vyndávám loď z vody, zadek rozsekanej, tedy vlastně oba a k tomu kolena, ale naštěstí nic dramatického. To ještě dám i horní část. Dojedu před hasičárnu v Bavoryni. Tam je jeden ne moc vysoký hup, a pak krásný vlny cca 0,5 až 1 metr. Tvrdá voda, žádný velký vývar. Prostě skvělé houpání. Končím u silnice u mostu pod Bavoryní.

Červený potok v Bavoryni
Červený potok v Bavoryni

Závěrem asi tolik, že ježdění bylo super, i když voda byla větší a měla sílu. Každopádně tyto úseky můžu jen doporučit. Mluvil jsem i se známými, kteří jeli za trochu menší vody Červený potok z Hořovic, a byli nadšeni stejně jako já.

Viktor Vácha
Diskuse nad článkem
Potokaření, Chobotnice, 6/25/2018 12:23 PM
| Re: Potokaření, Viki, 6/25/2018 1:07 PM
| Re: Potokaření, Chobotnice, 6/25/2018 1:18 PM
| Re: Potokaření, Večerníček, 6/25/2018 5:41 PM
| Re: Potokaření, Chobotnice, 6/25/2018 10:01 PM
| Re: Potokaření, Večerníček, 6/26/2018 7:28 PM
Litavka v ten den, Kuba Turek, 6/25/2018 2:12 PM
Dohánět loď po břehu?, Kimbo, 6/25/2018 2:45 PM
Dobrá práce, HoP, 6/25/2018 10:46 PM
Chyba v nadpisu, Lasička, 6/26/2018 7:33 AM
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama