Střední část Váhu, myšleno od Žiliny do Piešťan je pohodově splavná už pod Púchovem. Tady se Váh dělí na kanál, pohánějící elektrárny Vážské kaskády a původní koryto, které je doplňováno přítoky z Bílých Karpat. Stav vody bývá dostatečný pro splutí na všech typech lodí (plastové, rafty, C-2), ale je nutné jet po řece a ne kanálem. Začátek je vhodný v okolí městečka Lednické Rovné nebo v Bolešově, kam je dobré dopravní spojení. Konec tohoto úseku je v Piešťanech, což je 89 kilometrů parádní pohodové vody okořeněné výhledy na vrcholy Strážovských vrchů, Považského Inovce a Bílých Karpat. Nejkrásnější úsek je z Bolešova do Trenčína, kde je překvapivě čistá voda, mnoho ptactva a velká hejna ryb. Proudící voda umožňuje vyzkoušet si základní vodácké cviky a pro malou návštěvnost můžete tábořit ve volné přírodě. Kempy jsou v Trenčíně a v Piešťanech.
Reklama
Váh pod Dubnicou
Doporučené úseky:
Lednické Rovné - Trenčín, Ostrov (34 km)
Trenčín – Beckov (19 km) nebo pokračovat do Zelené vody (24 km)
Beckov - Piešťany (30 km)
Čistá voda je zážitkem i pro nejmenší
Památky podél řeky
V okolí řeky je mnoho historických památek a přírodních zajímavostí, které zpestří vaši plavbu. Klášter Skalka u Trenčína, tamtéž lezecké stěny nebo město Trenčín. Hrady v okolí jsou Vršatec, Trenčianský hrad, Beckov, Čachtický hrad, Tematín, též slovanské hradisko Ducové nebo lázně Trenčinské Teplice a Piešťany.
Váh pod Dubnicou
Další outdoorové aktivity
Souběžně s řekou vedou silnice třetích tříd, velmi vhodné na cykloturistiku, což umožňuje kombinovanou akci. Například město Nemšová má výborné napojení na cyklostezky Bílých Karpat. Příklad dvojdenního kombi výletu: Na kolech přes Brumov – Bylnici do Nemšové, uskladnění kol. Nástup do lodí a plavba do Trenčína s prohlídkou města a hradu. Noc v místním velmi pěkném kempu. Druhý den vlakem zpět do Nemšové a na kolech návrat.
Přijďte navštívit tuto málo známou část Váhu.
Skákání z mostu u Nemšové
Podrobné informace, místní doprava: www.vodacka-cesta.org.
Petr Brecík