Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Dve-tvare-Botice-aneb-horke-chvilky-v-chladnem-potoce.aspx?ID_clanku=1732 ID_P=14

Dvě tváře Botiče aneb horké chvilky v chladném potoce

Diskuse nad článkem
Prvosjezd Botiče, Alik, 10/21/2015 3:30 PM
Jsme prozatím typičtí komerční vodáci. V půjčovně si vybereme loď s vybavením, kterou v cíli vrátíme. Berte tedy můj komentář jako postřehy laika, i když už nejsme úplní začátečníci.

Botič byl úžasný, nahoře kličkovaná, spousta meandrů, níže regulovaný tok, ale aspoň to svižně teklo. Celá trasa proložená většími i menšími stupínky. V závěru delší tunel s krásným vyústěním ve Vltavě. Byli jsme nadšení a příště jedeme zas.

Myslím že k tomuto kladnému hodnocení nám výrazně pomohl výběr lodi. Normálně jezdíme na plastovkách, ale tady padla volba na Baraku - půjčili jsme si ji poprvé. Tento "raft pro 2" bezpečně překonal všechny nástrahy potoka a ani se moc nezapotil - až mi to přišlo trochu líto (ale vybíral jsem loď podle nosnosti pro 2 100kg chlapy a fakt se mi nechtělo nikde přenášet). Lítost ale přecházela, když jsme potkávali otevřené plastovky se zmrzlými vodáky, kteří se již poněkolikáté překlopili. Někteří ani nedokázali prokličkovat horní úsek. Ti prostě přecenili své síly a nebo je půjčovna nijak nevarovala (každá se ptá na předešlé zkušenosti). Na vodě bylo hodně lidí, ale nikdo nás nehonil, takže když nám připadalo že je plno, stačilo zastavit a chvílu počkat.

K bezpečnosti: Půjčovny i pořadatelé by měli nabízet kilometráž a varovat před jezem Marcela - hůř se tam zastavuje. Klidně zvedněte poplatek za splutí a kupte záchranný kruh, ať si i nevybavení vodáci mohou vzájemně pomoci.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.