Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Dve-tvare-Botice-aneb-horke-chvilky-v-chladnem-potoce.aspx?ID_clanku=1732 ID_P=76

Dvě tváře Botiče aneb horké chvilky v chladném potoce

Diskuse nad článkem
Re: Rokytka, Petr, 10/26/2015 1:37 PM
nemohu nereagovat, i když jsem to původně neměl v úmyslu (a nejsem sám, že), ale pořadatelé si podporu zaslouží.

Nejezdím dlouho takže Botič je pro mně stále dobrodružství, kde se musím hodně snažit, abych projel bez koupání (což se mi paradoxně povedlo až letos Smajlík).

Tvoje návrhy na zlepšení informovanosti účastníků splutí považuji za užitečné (možná se něco z toho stane...), ale nadbytečné. Většina informací, které bys rád získal od pořadatele navíc oproti současnému stavu, už jaksi veřejně publikované jsou, velká část na tomto serveru. Jen se mi i na základě této diskuse zdá, že potřební je nečtou neb je potřeba si je sám aktivně vyhledat. To umím ještě pochopit v případě klientů CK (kteří za informace o toku platí cestovce), ale mám pocit, že už si je nejsou schopni zajistit ani někteří vodáci. A pokud vodák vyrazí na pro něj neznámý tok bez toho, aby si předtím zjistil maximum dostupných informací, je to od něj nezodpovědné vůči sobě i ostatním.


Abych byl konkrétní:

>...se explicitně popíše Grébovka včetně problému se zastavením...<

V kilometráži na tomto serveru se píše:
"2.6 jez přenést stp. GRÉBOVKA v 1.2 VÁLEC!!, problematické zastavení"
Co víc tam doplnit, že se zastavuje OPRAVDU špatně a že válec kupodivu drží??? Smajlík

>...expicitně se popíše slalom mezi stromečky nahoře...<
Ale na plakátu je informace, že nahoře potok meandruje. Pro sebe si to vykládám vždy tak, že bude třeba zatáčet v proudu a je-li řízeně nadlepšený stav, tak je třeba reagovat o to pohotověji a v korytě mohou být nenadálé překážky. Stejné je to přece i na jiných (po)tocích - Vavřinci a když bude vyšší voda i na Ploučnici.

>...přidá odkaz na nějaký audiovizuální materiál...<
To by snad v 21. století mohl každý zvládnout sám, ne? Třeba si pročíst kilometráž s fotkama opět na tomto serveru, projít videoservery atd.

Jsem rád, že Botič byl letos zase jiný než v předchozích letech a organizátorů děkuji za všechno, co po tuto akci dělají. Doufám, že je elán neopustí ani v do budoucna. Smajlík


 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.