Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Pradedecek-na-vode-1930.aspx?ID_clanku=2167 ID_P=10

Pradědeček na vodě 1930

Diskuse nad článkem
Re: Opět krásné pohlazení ..., Medák, 2/4/2020 8:54 PM
No, prožila u vody ... ono když nemáš ani ty prachy, ani tu práci, tak si to ani u té vody až tak neužíváš. A když člověk primárně řeší jak zaplatit nájem a sehnat něco do žaludku, tak ani ten život není až tak barvitý a šťastný.

Ona to byla mimo jiné i příčina, proč to pak v Protektorátu v rámci možností tak fungovalo. Pro řadu lidí byly ty sociální jistoty, primárně možnost mít práci a tím i stabilní příjem, něčím, co tu okupaci činilo zejména ze začátku výrazně snesitelnější.

Jen pro jistotu ... to opravdu není nějaká adorace právě těch Čech s Moravou a už vůbec ne následné vlády Národní fronty. Jen je prostě fakt, že zrovna ČSR se z hospodářské krize dostávala sakra blbě a pro opravdu hodně lidí ty "třicítky" nebyly nic moc. Těch prvních 10-12 let po vzniku republiky byly výrazně světlejší kapitolou našich dějin.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama