Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Proc-tu-reku-jeli.aspx?ID_clanku=1473 ID_P=43

Proč tu řeku jeli?

Diskuse nad článkem
Re: stav nouze, Kmochacek, 6/12/2013 9:15 PM
Milí Honzové...
V mnohém s vámi souhlasím, osobně jsem zastáncem Svobody a Odpovědnosti a max. informovanosti. Jen informovaný jedinec je schopen dobrat se správných rozhodnutí. Toť podmínka nutná, nikoliv ale postačující.
A když se mi něco nezdá, tak na rozdíl od pustého nadávání nebo přejímání od ostatních se ty informace snažím dohledat a mnohdy se nestačím divit. Viz poslední odstavec Smajlík

Teď ještě malá vsuvka:
HS sice vyhlašuje "zákaz" vycházení, ale (pokud se nepletu) nejedná se o skutečný zákaz, ale:
"I nadále nemohou nic zakazovat a jediným řešením jsou tak pořád doporučení."
( http://zpravy.idnes.cz/horska-... ).
A jak píšeš, většinou se jedná o lokální opatření, tedy "zákaz" hřebenových tůr, protože tam to nebezpečí opravdu hrozí (laviny, mráz, vítr,...). Neudělá to plošně na každé stezce bez výjimky, protože to je blbost.

Teď ale zpět k povodním a Ústř. povodňové komisi.Podíval se vůbec teď někdo ze zde diskutujících do Vodního zákona? Zajímá vůbec někoho jaképak má ÚPK kompetence? Myslím, že ne, takže:

1. Povodňová komise obce má právo VYHLÁSIT II. a III.SPA (§78, odst.3, písm. h)
2. PK obce s rozšířenou působností (ORP) má právo VYHLÁSIT II. a III.SPA (§79, odst.2, písm. i)
3. PK kraje má právo VYHLÁSIT II. a III.SPA (§80, odst.2, písm. h)

A co může ÚPK?
Ta "jen" řídí, kontroluje, koordinuje, informuje... (§81, odst.3) a
!POUZE! v případě,"...pokud povodňové komise krajů vlastními silami a prostředky nestačí činit potřebná opatření...." může sama aktivně konat, tedy m.j. VYHLAŠOVAT SPA. Další možností je, že krajská PK sama požádá ÚPK o převzetí jejích kompetenci, když sama cítí, že to nezvládá.

Takže, otázka zní:
Kdo z vás má pocit, že v So ráno (8.6.) některá krajská PK situaci nezvládala, takže musela ÚPK aktivně VYHLÁSIT celoplošný II.SPA?
Jen podotýkám, že v tu dobu voda již všude ustupovala, Vltavská kaskáda upuštěná výrazně více než před Nedělí 2.6., jediné potenciální nebezpečí byla hrozba dalších vydatných srážek od neděle 9.6.

Netvrdím, že to, co zde uvádím je 100% pravda, ale zkuste mne někdo o mém omylu přesvědčit argumentama, nikoliv "já si myslím, že...". Zdejší diskuse je IMHO již na vyšší úrovni, než pouhé sdělování si svých dojmů a pocitů. Smajlík
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.