Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Smrtici-Rozmberk.aspx?ID_clanku=664 ID_P=21

Smrtící Rožmberk

Diskuse nad článkem
Rožmberský jez, Kaši, 6/13/2006 10:35 AM
Není tomu tak dávno, co byl jez v Rožmberku rekonstruován. Přijde mi trochu smutné, že stavitelé jezu sice také mysleli na vodáky a nahradili poměrně obtížně sjízdnou vorovou propust retardérkou, ale samotný jez postavili s vývařištěm, ve kterém se i dobrý plavec při větším průtoku bez pomoci spolehlivě utopí. Na Vltavu jezdí hodně lidí, začátečníků, neplavců a většina vodáků jezdí opilá. Je tady poměrně velká pravděpodobnost, že se čas od času na takovém jezu někdo utopí. Myslím si, že pokud by stavitelé jezu (povodí Vltavy?) místo retardérky postavili bezpečný jez, bylo by to pro vodáky lepší. Důvod proč tomu tak není je prostý - jezy s vývařištěm jsou z konstrukčních důvodů lacinější a odolnější, a majitel jezu nenese žádnou zodpovědnost za to, co se na jezu v takových případech stane. Nevím, v jakých cenových kategoriích se pohybují stavby jezů, ale je špatně že částečně také kvůli úspoře peněz umírají zbytečně lidi.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.