Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Smrtici-Rozmberk.aspx?ID_clanku=664 ID_P=72

Smrtící Rožmberk

Diskuse nad článkem
Re: Trochu od témetu, Kaši, 6/14/2006 12:43 PM
Statistické údaje o tom, kolik lidí zahyne na vodě, a kolik v podzemí nemám, odhaduju ale že na vodě to budem mnohlem více. Jen letošní jaro bylo hodně tragické. Přije mi neúčelné, že stát dává peníze na zabezpečení dolů, do kterých leze mnohem méně lidí než jezdí na vodu, a navíc je to jednoznačně zakázané. Kdyby se stejné prostředky použily na přestavby "zabijáckých" jezů na frekventovaných řekách, pomohlo by to zachránit několik konkrétních životů každej rok.Bohužel jsou na našich řekách konkrétní jezy na kterých se ve vývařišti skoro každej rok někdo utopí (Karlovy Vary, Radošov a jiné). Pro informaci, třeba v roce 2005 dalo ministersvo živ. prostředí na uzavírání a likvidace asi 80mil (a není to jedinnej subjekt), a oprava menšího jezu stojí asi 5milionů, stavba jezu tak 20mil. Cena lidkého života je nevyčíslitelná, kolik stojí výjezd záchranářů a pobyt přeživšího přiutopeného vodáka na intenzivní péči nevim, ale málo to taky nebude.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama