Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/Clanek-Jak-jsme-se-topili-na-jezu-u-Riegrovky.aspx?ID_P=28 ID_clanku=1361
Kurzy Vodácké školy záchrany v roce 2025

Jak jsme se topili na jezu u Riegrovky

Diskuse nad článkem
Válec..., Megadeath, 5/25/2012 9:37 AM
... podplavat jde. Mám dvě osobní zkušenosti. Ne na jezu, ale jedno místo byla dokonalá past stejně jako jez. Šrotilo mě zatraceně dlouho. Bez kajaku sem si pak prošel několikrát kompletní kolečko a na dně hledal chyty jak ztohoven. A aj dvěstěhoven!!:-)) Jiná šance nebyla, záchrana nebyla možná, potok v kaňonu.
Na sundávání plavačky sem ani jednou neměl myšlenku. Když tě padající voda zašlape dolů tak plavačka tomu žádnej odpor neklade (nejseš Petflaška:-). Při nárazu na dno se pak tolik nepomlátíš. Pak následuje tzn. procházka po dně, kdy výtlak vesty je opět nanic proti provzdušněné vodě a proudu válce. Nakonec dojdeš nebo se dokutálíš k místu překážky, kde valí proud ode dna téměř vertikálně k hladině. Ten tě lapne a vesta nevesta mažeš nahoru a pokud seš tady pasivní, jdeš do dalšího kola. Důležitý je vydržet u dna co nejdýl a pak se za něco chytit a kopat se ven.
Když tě karfiol vypumpuje nahoru a jdeš zpět do válce, tak s plavačkou máš cestou pěnou mnohem víc šancí na nádech před dalším zašlapáním.
Resumé - válec podplavat jde. Ať s plavačkou nebo bez, takže je zbytečný se jí zbavovat! Smajlík Ale musím podotknout, že některej válec a to eště jen někdy, při dobrých dispozicích plavce a optimální konjunkce Saturnu s Merkurem! :-))) Lepší se na to dopředu vysr.. a v takových válcích neplavčit!:-))))))))))) Smajlík
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:
Name:
Email:
Vaše reakce:
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)



Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.