Re: kanoistické pádloNevím, jestli sv. Vojtěch dostal pádlem přes záda, ale každopádně se stal už před staletími patronem všech vodáků a lidí, co se pohybují na malých plavidlech po vodě - tedy i kajakářů.A dostal se k tomu tak, že v Polsku šířil křesťanství, a aby toho stihnul co nejvíc, tak se pohyboval po jezerech a močálech vlastní silou pádlováním.Kdo chce vědět podrobnosti, ať si zajde do kostela sv. Vojtěcha v Praze ve Vojtěšské ulici, tam je to popsaný. Kostel poznáte snadno, nad jeho vstupem je socha vodáka s pozlaceným kanoistickým pádlem. Při pádlování na vodě, která se teď valí, na svatý moc nespoléhejte...
|