Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/cechy/mumlava.aspx?ID_reky=518
Home Czech Rep. Mumlava Mapa

River Mumlava

93% Oblíbenost řeky


 • Source of:
 • Lenght of river in km: 4
 • Difficulty:
    Part river km Difficulty
  bottomHarrachov - Černý most4.1 - 1.6WW III !!
  Černý most - ústí do Jizery1.6 - 0WW IV

 • Conditions: River traverses through the national park, where it is permitted paddling from Harrachov to the mouth. This is a very difficult river with a lots of stone steps. Harrachov part is often slowed down by high and sometimes difficult two-steps. Better to start at the end of Harrachov or started from the bridge on r.km 1,6.
 • When, who, how long, type of boat:
  The limits are defined almost for canoe. For kayaks can limit a few cm less, for rafts higher.
  PartwhenWater gaugeTopically PLA Actual water level
  bottomin spring or after rainminimum minimum: 8 m3/s
  optimum: 10 m3/s
  part: z Harrachova
  water gauge: Janov
  time (gauge): 24.10. 16:30
  85 cm
  1.05 m3/s
  Mapa sjízdnosti
  Statistika sjízdných dnů v měsíci - part z Harrachova
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Měsíc123456789101112
  Rok 20210100501200
  Rok 2020032000000200
  Rok 2019000820000100
  Rok 2018003800000101
  Rok 2017012400000300
  Rok 2016020100100100
  Průměr011410000100

  Ještě podrobnější informace o sjízdnosti v tomto úseku?

 • Character of river:
  Partwidth or charactercountrysidetype of boatrecommended forspeed of flow
  bottom5 - 12 mdeep forest valleykayakexperts 

 • The best part:
 • Dangerous part: from bottom bridge to mouth
 • Usual put in and take off point:
 • Continue on river: Jizera
 • Access to river: rarely bridges
 • Camps: (Add new link )


Řeku už jeli: (9)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Koks
2 Černý Most- ustí WW III 1.5.21 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 111cm/5,1cbm Popis: I přes podstav šlo vcelku pohodlně sjet. Velmi technická WWIII, spíš než adrenalin to byla taková legrace, která všechny bavila. Podkova tedy přenesena, pod jezem jednou vystoupit ale jinak vše klikatě projeto. Peřejky houpaly, válečky válcovaly, a pak už nás čekala pětadvacetikubíková Jizera :)).

Herčus
2 Černý Most (50 metrů nad mostem) - Mýto (ústí do Jizery) WW III, WW IV 1.5.21 nafukovací singl Hodnoceni
Vodočet: vodočet Janov-Harrachov, stav: 111 cm, 5.1 m3/s Popis: Původně vyrážíme na Jizeru z Mýta, ale v noci nám sem zapršelo nějak moc a tak jdeme obhlídnout Mumlavu, o které jsem si myslel, že je všeobecně na většinu z nás moc těžká, ale když vidím, jak se voda za tohoto stavu chová, tak to přehodnotím a jsem pro jí zkusit. Vody je v korytě podle mě nadlimitně, jenom pod vysokým jezem jí bylo málo (ale tak, že se s drhnutím a drncáním dalo projet bez častějšího vylejzání z lodi). Jelikož Milnice přidávala vodu, tak jsme nad jejím ústím měli trochu problém najít stopu a proto jsme ani neuvažovali splout už z Harrachova, tam by bylo nejspíš vody limitně až podlimitně. Od ústí Milnice mi však přišlo, že je to za tohoto stavu super říčka, co je sice někdy dost technická, ale dá se chytat stopa bez drhnutí a přitom tý vody není tolik, aby to bylo zbytečně rychlý a nebezpečný, prostě takový ideální vodní stav na poznání charakteru Mumlavy. Po chvíli dojedeme k podkově, kterou všichni přenášíme zleva po skále, což se za tohoto stavu dá zcela bezpečně a snadno. Mezi podkovou a jezem je několik parádních peřejí a kaskád. Jez přenášíme zprava. Pod jezem jak už jsem psal bylo málo vody, ale nějak to šlo sjet, jak plastovýmu kajaku, tak nafukovačkám, ovšem mnohdy je fakt jen jediná úzká stopa a když jí netrefíš, uvízneš... akorát kluci s raftem už mělo moc velkou šířku, aby se procpali. Být v tomto kousku pod jezem víc vody, bude to hodně technická a obtížná pasáž. Jednou špatně najíždím a špatně vylehávám, tak jsem nucenej si nedobrovolně vystoupit do laguny, kde se dokážu hned posbírat. S navrácenou vodou si užívám jízdu až do Jizery, kde pokračují moc hezký vodácký terény. Teď už aspoň vím, že za stejný vody v dobrý partě si troufnu jet Mumlavu znova a třeba i za trochy vyššího stavu bych se nebál. Byla to fakt paráda, ale za nižší vody už to bude asi problém - tohle osobně vidím jako minimum (a zároveň skoro optimum) pro splutí, za kterýho to pro mě má cenu sem jet. Pokračujeme dál po Jizeře, která trochu opadla a má tím pádem pro nás lepší vodní stav než ráno.

Hany
4 Harachov - Mýto - soutok s Jizerou WW III 31.10.20 kajak Hodnoceni
Vodočet: 8,5m3 Popis: Pěkná a relativně přehledná voda. Krátky úsek se dá rychle opakovat. Dva kluci několikrát zaplavali a záchrana proběhla bez problémů. Porovnatelné s Labíčkem.Rychle padá voda. Nízký stav je pro tuhle říčku pohodový svezení. Nejhezčí úsek je paradoxně soutok s jizerou, která má neskutečný přivítání při 60m3

Hany
4 Harachov - Černý most - ústí do Jizery WW III 31.10.20 kajak Hodnoceni
Vodočet: 8,5m3 Popis: Druhá jízda na pohodu. Jen Potkovu jsem najel prostředkem a trestá mě skála v pravo. Lepší jet z leva.

Herčus
0 Mýto (posledních 250 metrů před ústím do Jizery) WW II 22.4.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: vodočet Janov-Harrachov, stav: 109 cm, 4.7 m3/s Popis: Posledních 250 metrů Mumlavy, jako přibližovadlo od parkoviště do Jizery za podlimitní vody, kdy se drhlo, ale ještě se dalo s lodí mezi šutry prokličkovat bez vylejzání. Nad parkovištěm už je to solidní divočina. 4 hvězdy jen za podstav, jinak bych dal plnej počet.

Ivis
1 Harrachov,Anenské udolí,chaty,u ČOV 2,3 - Černý most,hl.silnice č.10,přítok Milnice 1,7 WW II, WW III 31.3.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 105 cm, 3,87 m3/s Popis: při pohledu z auta od soutoku s Jizerou se mi zdálo že to není uplně ideální řeka pro Pálavu...-)). Ale s ohledem na to, že to je jediná česká řeka se semaforem sjízdnosti na Raftu co mi chyběla ke splutí tak to nešlo nejet. Vsadil jsem na relativně lehčí horní část.Navíc měla všude vodu. Dolní někde měla málo, i když někde měla naopak až dost při pohledu z auta..-)). U nástupního místa u lyž. areálu (mimochodem je zajimavý, že je dokonce vyznačen na mapách.cz ! ) bylo překvapivě docela rušno v neděli i když se blížil konec lyž.sezony. Tak jsem začal o něco níž kam se dalo dostat autem. V Harrachově je to celkem problém - samý nápis privat,nevstupovat.. jsem si připadal že jsem v Německu... Jinak tento krátký usek relativně pohodové splutí při tomto stavu vody.Slušný spád, peřejky.

Kůča
2 Černý most - ústí do Jizery WW III, WW IV 14.7.16 kajak Hodnoceni
Vodočet: Janov, stav: 147cm, 14 m3/s Popis:

Kůča
2 Černý most - Mýto - soutok s Jizerou WW III, WW IV 16.11.15 kajak Hodnoceni
Vodočet: 13,5 m3/s Harrachov - Janov Popis:


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků
River guide:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama