Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/Clanek-Pozor-na-lavku-na-Strele-a-opravu-mostu-na-Sazave.aspx?ID_clanku=1898

Pozor na lávku na Střele a opravu mostu na Sázavě

published: 4/24/2017 | describe of rivers: Sázava, Střela

Na Střele byla odstraněna lávka v Plasích na ř. km 27,8, která bránila podplutí za vyšších stavů a za menších průtoků hrozilo namotání se na jeden z mnoha pilířů. Lávka leží na louce na pravém břehu a lze se jen dohadovat proč. Povodí Vltavy v tomto směru nežádalo její odstranění, takže snad se nejedná jen o rekonstrukci a stav bude trvalý.

Reklama
Tato lávka byla odstraněna
Tato lávka byla odstraněna

Dočasná lávka před Horním Hradištěm

Zatímco jedna lávka byla odstraněna, druhá na ř. km 20,5 byla nově postavena. Naštěstí se jedná jen o provizorní řešení. Je vytvořena z lešení, které trčí proti proudu a může být potenciálně nebezpečné. Je umístěna na rovnějším úseku a z dálky je dobře viditelná, takže snad k žádné kolizi nedojde. Na základě sdělení Povodí Vltavy se jedná o dočasné přemostění z důvodu rekonstrukce blízké chaty. Po lávce se bude přemísťovat stavební materiál a povolení bylo dáno na 1 měsíc. Poté by měla být lávka odstraněna a průjezd by měl zůstat volný.

Pozor na provizorní lávku
Pozor na provizorní lávku

Oprava mostu v Horních Hamrech

Dalším problémem v souvislosti s opravou je most na řece Sázavě v Horních Hamrech. Ten se opravuje a nedá se podjet. Je za zatáčkou a přítokový proud je velmi rychlý, což znemožňuje včasné zastavení. Je lépe začínat tento horní úsek místo ve Žďáru až pod tímto mostem. Dle charakteru se zdá, že se bude opravovat ještě dlouho.

Oprava mostu v Horních Hamrech
Oprava mostu v Horních Hamrech


Oprava mostu v Horních Hamrech
Oprava mostu v Horních Hamrech

Na videu je zachycena hned na začátku

Petr
Diskuse nad článkem
Video, Kimbo, 4/24/2017 10:41 PM
video, Jarek, 4/25/2017 10:14 AM
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama