Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/Clanek-Stupnobrani-na-Metuji-I-II.aspx?ID_P=5 ID_clanku=2433
- Reklama -
Půjčovna lodí na Metuji, Úpě a Labi

Stupňobraní na Metuji I/II

Zobrazujete samostatné vlákno diskuse.
Zpět na source of article

Diskuse nad článkem

ad malá kra ledová
Dan
11/4/2022 11:44 AM
"Jezdil sám. Vodácký rok začínal Berounkou. Když odešly ledy, přišel Olaf. Nemusely odejít všechny, čekal jen až ledový příkrov na řece začne praskat a až se pohnou velké ledové kry. Malé mu nevadily. Mohl mezi nimi kličkovat anebo je mohl také odstrčit. Ledová tříšť mu poškrábala pádlo. List míval tak roztřepený, že by se dal snad česat hřebenem. ... Jezy jezdil šusem."
Otto Janka: Příběhy psané pádlem na řece, kap.8: Vodní skaut, kterého poslal na závodní dráhu Minda (Vladimír Jirásek - Olaf)

Citát z knížky, která je ve zdejší knihovničce. Díky pánům knihovníkům!

Dan

P.S. Ale když jsem si ji v Městské knihovně půjčoval, knihovník se na mne nedůvěřivě podíval a zdůraznil, že: "Je to oddíl literatura pro děti a mládež!" ... v kročejích podél dlouhých regálů pochopil, že přestřelil a jakoby na omluvu dodal: "No, tohle je už pro straší děti."
Reply to this comment
Pravidla diskuse: Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova. Odkazy zadávejte ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.
Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo se zaregistrujte a získejte další výhody.
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu