Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/morava/becva.aspx
Home Czech Rep. Bečva Mapa

River Bečva

68% Oblíbenost řeky


 • Source of: junction with Roznovska and Vsetinska Becva
 • Lenght of river in km: 61
 • Difficulty:
    Part river km Difficulty
  allconfluence - mouth into Moravy 61.2 - 0.0ZWC

 • Conditions: From Trubky river is take away to a canal (Little Becva), then to river Mostenka and the canal is navigable and very interesting, but contaminous and with many transfers.
 • When, who, how long, type of boat:
  The limits are defined almost for canoe. For kayaks can limit a few cm less, for rafts higher.
  PartwhenWater gaugeTopically Povodí Moravy Actual water level
  upperin spring or after rainminimum: 80 cm
  optimum: 90 cm
  part: od Valmezu
  water gauge: Teplice
  time (gauge): 19.07. 03:19
  65 cm
  4.49 m3/s
  middle and bottomalmost all yearminimum: 120 cm
  part: od Hranic
  water gauge: Dluhonice
  time (gauge): 19.07. 03:24
  120 cm
  5.02 m3/s
  Mapa sjízdnosti Statistika sjízdných dnů v měsíci - part od Valmezu
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Měsíc123456789101112
  Rok 2024312714153177
  Rok 2023014242831
  Průměr31271415317414242831

  Ještě podrobnější informace o sjízdnosti v tomto úseku?

  Statistika sjízdných dnů v měsíci - part od Hranic
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Ještě podrobnější informace o sjízdnosti v tomto úseku?

 • Character of river:
  Partwidth or charactercountrysidetype of boatrecommended forspeed of flow
  all15 - 50 mwild valley, meadowsopen boatbeginners2 - 3 days (Malá Bečva 1 day)

 • The best part: Choryně – Přerov
 • Dangerous part: two weirs under town Valašské Meziříčí
 • Usual put in and take off point: Valašské Meziříčí, Choryně, Hustopeče, Hranice, Lipník n.B., Přerov, Troubky
 • Continue on river: na horním toku se Vsetínskou (Vsetín – Val.Meziříčí) či Rožnovskou Bečvou a na dolním toku s Moravou (Troubky – Kojetín – Kroměříž)
 • Access to river: road and train well, but train is longer from river.
 • Camps: Choryně - u mostu po domluvě ve stánku s občerstvením, Hustopeče – u jezera po domluvě ve stánku s obřerstvením (i chatky, ubytovna, restaurace, občerstvení, sprchy, WC), Hranice – v loděnici po domluvě ve vodácké hospodě, Hranice – autokemp, Osek n.B. – v lipeňské loděnici po domluvě, Přerov – v loděnici po domluvě, Troubky – u hřiště po domluvě. Aktuální telefonní kontakty získáte v přerovské půjčovně lodí www.pujcovnalodiprerov.cz. (Add new link )
 • Itinerary:
  day Usual put in and take off point r. km km Sight or attraction
  1.Valašské Meziříčí - Hranice na Moravě61,2 - 40,520,7Valašské Meziříčí hrad-zamek Žerotínský zámek a hrad-zamek zámek Kinských, Teplice n.B. - u mostu vlevo asi 100m od vody jsou přístupné Zbrašovské aragonitové jeskyně a vpravo asi 1 km po turistické značce nejhlubší propast v ČR Hranická propast
  2.Hranice na Moravě - Osek40,5 - 24,715,8Hranice na Moravě hrad-zamek zámek, Týn nad Bečvou - 3km na hrad-zamek hrad Helfštýn
  3.Osek - Přerov nebo až na soutok24,7 - 12,5 - 0,012,2 nebo 24,7 


Řeku už jeli: (62)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
43 Hranice, jez - Přerov, kus za lávkou ( za tenisem) a pak Lhotka zac., polni cesta - Teplice, za mostem WW I, WW II 4.7.24 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 163 cm 29,7 m3/s Dluhonice (dolni) a 101 cm 23,2 m3/s Teplice Popis: Tak konecne zkompletovani rekordů na teto rece . Po jarnim/zimním spluti dolního useku za nejvyššího vodního stavu, co kdo jel a zapsal a ze zacatku tohoto tydne nejvyšším stavu vody na horním useku ted i nejvetsi pocet km v jeden den na teto rece !!! I kdyz bohuzel uz to odteklo vic nez jsem chtel...-(. A zbytecne vic námahy. Ale holt se neda stíhat voda všude v par dnech. Dnes nejprve 26 km a průměr 8,5 km/h k mostu, ale i zároveň až na konec Lipniku (možná i až 500 m za poslední zahradky dokonce tekoucí) no a pak až k jezu v Oseku prumer 8 km/h. Od Osek 2 prumer 7,7 km/h a v druhe pulce jen nepatrne vylepšení průměru i kdyz to pak teklo fajn a celkový 7,9 km/h. Mimochodem usek mezi jezy Osek 1a2 a az k mostu, kde lze nastoupit pri spluti Strhanec jsem jel poprve. Cca 400 m stojatý usek lze vydržet, ale pri vyšším stavu je docela nebezpečné, ze u Osek 2 jsou dost prudké vysoke šikmé brehy a bahno po kterém to fest klouže a vylézt pri tekouci vode by nebylo snadné. I ted nic moc.. pri vysokém stavu vody mozna lepsi pretahnou po brehu cely usek pokud voda tece az k tomuto jezu, co je jisty zabiják. Nicmene pri porovnání zda pres Strhanec nebo po Becve tento usek asi s výjimkou zážitku poprve nebo změny asi je pohodlnější rozumnejsi a rychlejší po Becve. Pod Osek 2 pak svižně tekouci s většími peřejemi cca prvnich 300 m pak prijemne tekouci flat dalších 300 m no a pak bohuzel az k nenapadne peřejí druhy nejhorší vopruz na trase (po 2,5 km stojaté useku pred Osek 1) skoro stojata voda necelý kilometr k mostu a pak jeste snad dalsi necelý kilometr ( ten uz jsem znal z dřívějška) za most u Strhance usek pres kilometr stojaté vody. Celkem min 1,5 km. No a pak odpoledne horni usek z Lhotky necelých 17 km a prumer skoro stejny jak dolni usek 7,8 km/h. Cas lehce pres 2 hodiny (dolni cca 3,45 hodiny). Celkový cas (9 hodin) od zaparkovani auta v 1.cili v 9 hod po dopluti k autu v 18. hod. Mimochodem cca 2 km pod Choryne z Lhotky vlivem 3 kaskad, ktere jsou nahovno, jelikož zbrzdí zbytecne dost, prumer 6,6 km/h jen... a kdyby aspon ty kameny byly nejak rozumne podobne velke.. Tento stav 20 cm nad limit ( horni usek) je asi minimální rozumny pro splouvani ... krome zmíněné casti cca 4 km z Lhotky, kde az skoro stojici useky pred kamennými stupni uz pak prijemne tekouci. Jen pres Ústí je to opruz nyní, co je koryto kvuli povodním dvojnásobně rozšířené.. dokonce i ted jsem 2x lehce zadrhnul zde a negativni take v otevřené krajině velky vítr ... jo a Povodí stale nekonalo, stromy pred Ústím jsou stale, jedine plus ze diky povodni z minulého tydne aspon lze pohodlne projet.

Ivis
1 Přítok Juhyne - proti proudu směr Choryne a zpet na soutok před kaskadu WW I 2.7.24 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 205 cm Dluhonice Popis: Při spluti Juhyne až na soutok. Krátké blbnutí při čekáni na kamarada, co sel resp. jel na kole pro auto. Zkusil jsem za tohoto vyššího stavu podél brehu kde to tak neteklo co nejdál to šlo. Dojet až k mostu to neslo ani omylem. A pak zpet k soutoku před kaskádu. A 200 m pěšky táhnout Palavu k fotb. hřišti , kde je přístup k silnici

Ivis
2 2x (přítok Velicka - Hranice, jez) ZW, WW I 1.7.24 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 464 cm, 293 m3/s Dluhonice, Teplice ukazovali chybu (ráno orient.375 cm,324 m3/s) Popis: Prej, že pres Hranice je Bečva nudná a k jezu dokonce stojata voda…tomu nevěřte..-). Dnes 1. jizda velmi rychle tekoucí a průměr v podstatě bez padlovani 11,2 km/h !! A místy i peřeje až ww2 ! 2. Povodňový stav a asi absolutní rekord, co se nejvyššího stavu vody na Bečvě mezi Valmez a Hranice týká, co kdo kdy jel a zapsal. Krátká akce při dvojím spluti Velicky. Kde jsem dnesnim splutim přidal další reku, kde mam největší počet km v jeden den! Celkem je to moje 285 řeka v Evropě, kde mám tento rekord ( když počítám jen řeky co mají semafor sjizdnosti, jsou na mapě Raft nebo v průvodci!

Ivis
17 Lhotka, zač. , boční cesta - most před Hranice(Teplice) ZW, WW I, WW II 25.3.24 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 79 cm, 9,4 m3/s Teplice (Hranice), 135cm , 12,6 m3/s Dluhonice Prerov Popis: Za tohoto limitniho stavu docela vopruz, mezi kaskadama hlavně v první půlce často téměř stojata voda. Kaskady sice jednoznačně bezpečnější a pohodovejsi , na druhou stranu na některých z těch velkých (cca 4-5) docela náročné klickovani. Průměr 6,3 km/h, sjeto za 2, 40 hodiny. 1x zátaras dokonce! Přesně po 11,5 km (tedy 2,5 km před novou megalávkou na zacatku Usti. Navic v Usti diky novému rozšíření řeky patrně kvůli povodním asi nejvíc limitní na cele trase. Nicméně nezadrel jsem. Proti spluti kdysi za stejného vodoctu ( byl zde jen ten v Dluhonicich) teď o cely kilometr pomalejsi! Těžko rict čím to. V každém případě byl několikrát na trase i nepříjemný protivitr. No a zároveň si užívám už 3 měsíce nepřetržitě suverénní vedeni v letošním roce i v počtu kilometrů zde na Raftu !!!

Adamos
11 soutok V. a R. Bečvy - Hustopeče most WW I, WW II 11.2.24 kajak Hodnoceni
Vodočet: Teplice, stav: 135 cm, 49.50 m3/s Popis: Zlatý hřeb našeho splouvání Valašských řek s Jirkou H. a Mikim. Na 50ti kubících to krásně valilo a slalomka i kammenné záhozy byly krásnými peřejemi. Jez Juřinka 1 jsme spluli "šlajsou" u pravého břehu. Juřinka 2 a 3 byly za tohoto stavu nechutnými smrťáky, přenést možno po obou březích. Ideální kandidáti na odstranění, pokud vím, ničemu tam neslouží, jsou pouze překážkou pro ryby a velkým nebezpečím pro lidi. Nebýt těchto dvou nestvůr, tak je to vodácky skvělý úsek řeky. V Hustopečích jsme vystoupil 50m pod mostem na levém břehu, přístup nic moc, ale prosekali jsme se, poblíž tam byl dobrý plácek na parkování.

Ivis
24 Hranice, jez - odbočení Strhanec (jez Osek) a Osek , most- Prerov, lavka, ul. U Tenisu ZW, WW I, WW II 2.1.24 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 130 cm , 43,7 m3/s Teplice, 189 cm 54,5 m3/s Dluhonice Popis: Tak po včerejšim novoročním drobném rekordu dnes druhy drobný rekord v druhy lednový den..-) a to pro změnu spluti Becvy z Hranic za patrne největšího stavu vody zde na Raftu ze všech vodáků , díky tomu průměr 10,5 km/první 3 km, 10 km/h do Lipniku, 9,5 km/h do Oseku, stojata voda dnes “jen” 1 km…, a pak průměr 9,1 km/h druhy úsek do Přerova po spluti Strhance. Úplně přesný stav vody je samozřejmě zde vždy trosku otázka díky spatne umistenym vodoctům. Nicméně v nejhorším bylo 185 cm v Dluhonicich. A zároveň bonus stále největší počet km zde v roce 2024. ..-) . Na to ze jsem líný vstávat brzo i padlovat ..-), tak to není špatný.

Ivis
24 Hranice, jez - odbočení Strhanec a Osek most - Prerov, 1.lavka, ul. U tenisu ZW, WW I 19.12.23 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 154 cm ( možná 151cm) , 22,9 m3/s Dluhonice, 98 cm, 19,7 m3/s Teplice Popis: Dnes sám, tak to bohužel jinak neslo poresit, než opět jet i vopruz z Lipniku do Oseku. Tentokrat o 15 cm min vody (dle obou vodoctů shodou nahod /asi/) a z Lipniku to bylo dokonce 2 km stojaté vody. Hrůza! Jinak teď rychlostní průměr nastejno , do Lipniku 7,7 km/h (k jezu 7,4 km/h), z Oseku do Přerova dokonce 7,8 km/h. Vodocet přesný je trosku otázka .. v Dluhonicich bylo při mem startu 155, ovšem vodocet je až za Přerovem…, což je cca 30 km..navic 2 velké jezy mezi v Oseku. Ideální by byl vodocet Hranice odtok, jelikož v Teplicích je před elektrárnou … tak záleží pak zda poušti to stejne, co pritece…v každém případě je asi presnejsi pro tento úsek Teplice. Pocitově se to moc nelišilo od předvčerejška, kdy bylo o 15 cm víc. Jedině stojaty usek začal dřív. Celkovy čas 4,10 včetně kratké pauzy v Oseku. Jinak při cestě zpatky autem jsem zjistil, žemůj cíl je poslední rozumné místo, kde na Bečvě končit. Z auta jsem viděl o 500 m dal dokonce ze 4/5 Bečvu zamrzlou před jezem v Přerově! Takže k dalšímu mostu to opravdu asi neteče ...:-)

Ivis
24 Hranice, jez- Přerov, zač. 1.lavka, ul. U tenisu ZW, WW I 17.12.23 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 167 cm Dluhonice, 32,9 m3/s, Teplice 113 cm Popis: 1,5 km stojatý úsek po 12 km i za tohoto zvýšeného stavu je pěkný vopruz. Vyplatí se to jet spíš na 2x do Přerova. V Lipniku nechat auto a pak po převexlovani aut teprve do Přerova, bud už od 1. Oseckyho jezu po Strhanci a pak na Becvu nebo až přímo na Bečvu v Oseku po 2.jezech oseckych. Průměr 7,1 km/h k jezu (13,7 km). Predtim sám cca 8,2 km/h , díky kamarádovi na paddleboardu pak jen 7,7 km/h a na začátek Lipniku dokonce už jen 7,4 km/h. 2.usek z Oseku pak jen 6,9 km/h i když to hezky teklo až do cíle v Přerově. Zde se zdalo, že už to ale pomalu končí a k další lavce skoro o 1 km dal už si myslím to asi neteče. V každém případě až sem hezké. I další 2 kaskady ještě. Ta první pod Osekem je asi od Hranic nepatrně největší z nich (předtím jsou 4 menší pohodové). No a poprvé protažené až do Přerova, což asi byl dobry napad. Celkovy čas včetně pauzy v Oseku 4,30 hodiny


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků
River guide:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

27.05.14 Bečva: Bečva - o víkendu 24 - 25.5. jsme "kontrolně" spluli dva úseky Choryně - Hranice v sobotu a Hranice ... více
09.05.11 Bečva: Při 145 cm na vodočtu v Dluhonicích jsme jeli hezký úsek z Hranic od jezu do Lipníka k mostu směr Tý ... více
14.04.09 Bečva: 13.4.2009 při stavu 97cm v Teplicích a asi 150cm v Dluhonicích jsme jeli z Valmezu do Hranic a řeka ... více
21.07.08 Bečva: 18.7.08 jsme sjížděli Bečvu při středním průtoku na raftu od soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy. ... více
16.07.08 Bečva: Bečva Je pěkná řeka. Vyjížděli jsme za stavu 120cm z Valašského Meziříčí. Za tohoto stavu je Bečva p ... více
10.07.07 Bečva: Bečva 8.-10.7. při 125 cm taktak sjízdná na plastových kánoích z přerovské půjčovny z Hustopeč do Př ... více
15.06.07 Bečva: Bečvu sme jeli z hustopec az do Drahotus nekdy na zacatku cervna ..lode sem museli prenaset akorat n ... více
07.07.06 Bečva: Nesjízdná.Sjeli sme úsek z Valmezu do Přerova sice za 12 hodin,ale každou i menší sypanou hráz sme m ... více
07.07.06 Bečva: Jeli jsme z Hustopeci do Prosenic, 5.-6.7.2006, stav vody ze 4.6. byl 128, ale slo to rychle dolu. t ... více
30.06.06 Bečva: Bečva aktuálně 21.-23.6.2006 na vodočtu průběžně 120-130cm, umožňujících i sjezd téměř všech sypanýc ... více

more ... Add Hotline
Spolujízda (pendl aut)

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama