Re: Hon na čarodejnice, Ešus , psalek~jagacz.com, 6/3/2013 4:20 PMAhoj Honzo
Tak mně osobně tyto lidé vadí, i když uznávám , že jsou lidi, co na to mají.
Tihle evidentně na to neměli. Každá takováhle nehoda stojí nás všechny nemalé peníze, může znamenat, že se vrátí doba, kdy se směly jezy jedit pouze se souhlasem majitele. Vadí mi, že tihle lidi nutí riskovat životy záchranáře, hasiče, kteří by v tuhle dobu byli daleko víc potřební u lidí, kterým voda sebrala majetek či ohrozila lidské životy. Tvůj odhad stoleté vody a jejího dosahu - bohužel po několika stech letech přišly povodně, na které se prostě pozapomnělo, a protože neexistovaly z té doby žádné regulační plány, tak se na základě nových zkušeností vytvářejí znovu. Dneska si podle současných zkušeností nepostavíš v zátopové oblasti ani kemp.
Navíc mi vadí, že každá takováhle pitomost se projeví při náboru malých dětí do oddílů ať už turistiky, nebo slalomu, kde by se naučily bezpečně jezdit.
Nikdo z nás nehoní žádné čarodejnice. Chci jezdit na vod s pokud možno co nejmenšími zásahy úředníků od stolu. Chci mít možnost si na vodě bez problémů zablbnout, ale na druhou stranu po mně chce stát, abych na vodě dodržel současné platné zákony a vyhlášky. Je to tak moc? Provoz na řece, týkající se i vodní turistiky, řeší vodní zákon, zákon o vnitrozemské plavbě a řád plavební bezpečnosti. Mimo jiné je v těchto platných předpisech stanoven zákaz plavby pri vyhlášení II a III SPA, je tam jasně definováno, že vůdce malého plavidla nesmí být pod vlivem alkoholu a návykových látek, a že odpovídá za bezpečnost posádky. Jen prosté dodržení těchto zákonů by ročně ušetřilo pár zbytečně ztracených životů a pár milionů, možná desítek milionů. Jeden den na JIP stojí 25 -50000.
Náklady na zásah a léčení platíme my všichni.
Ešus