Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/Clanek-Se-100-let-starou-licenci-se-stavi-nova-elektrarna-na-Vltave.aspx?ID_clanku=2519 ID_P=11

Se 100 let starou licencí se staví nová elektrárna na Vltavě

Diskuse nad článkem
Re: neČistá energie , Dan, 2/5/2024 6:29 PM
Vážený pane Jaroslave,
považte prosím dvě okolnosti:
1) kolik ctihodných občanů Nymburka by před 100 lety souhlasilo s totálním odstraněním lososů a 99% odstraněním úhořů z českých řek?
Moje odpověď: obávám se, že by Vám v roce 1924 nikdo nevěřil, že je něco tak strašného vůbec možné. Snad kromě prof. Friče, pár rybářů a plavců=vorařů by Vás rozumní lidé považovali za blázna, ne-li za fanatika. Bohužel stalo se. Máme rok 2024.

2) Kolik občanů královského města uspokojí svoji denní potřebu a spotřebu el.en. tímto bezesporu důmyslným soukolím dnes a kolik tehdy?
www.tv-adams.wz.cz/vodni_dila/...

Domnívám se, mj. po 25 letech hydrobiologické praxe, že při pohledu ze širší perspektivy můžete snadno dojít k závěru, že dnes už DALŠÍ TAKOVÉ zdroje el. en. za cenu zničení řeky (odborně se to nazývá degradace hydromorfologického stavu) nepotřebujeme. A zaplať Bůh za vodáky, kterým to není lhostejno, i kdyby JEN kvůli víkendovému svezení se na hezké řece. Aspoň na vlastní "zadek" mají kde zažít rozdíl mezi řekou a kanálem.

Mj. v tomto konkrétním případě Vltavy, a bylo by myslím pro budoucí vývoj této diskuse lepší podržet konkrétní kauzu*, jde o nejhezčí dochovaný proudící a dokonce peřejnatý úsek řeky v ČR. A možná nejdelší vůbec (v této velikostní třídě).

S úctou Dan Fiala

* Ale rozumím tomu dobře, prostě jednoduché teze jsou snadno pochopitelné a zkratkovitost internetových diskusí je upřednostňuje. A díky za tu perspektivu 100 let.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama