Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/cechy/vltava.aspx?ID_reky=22 kilo=komentar
Home Czech Rep. Vltava Mapa

River Vltava - comment to river

75% Oblíbenost řeky


Raft.cz recommends these rentals to rents of boats on this river

Půjčovna na řece Vltavě, kanoe, rafty, kajaky, vodácký instruktor, školní akce, firemní akce.

Za příznivé ceny půjčujeme plastové kanoe Vydra, Samba, Tukan a kajaky Bert. Slevy množstevní, věrnostní a pro školy. Doprava lodí i osob. Pojištění lodí.

Write your comment

Name: Eki, Date: 4/12/2020
Ahoj, pozor na jezu pod Papouščí skalou, je tam rekonstrukce jezu, propust vpravo je nová a zúžená, vlna zleva hrozí hodit loď vpravo na navigaci a následný jazyk míří na ostré kameny na břehu. Rozhodně doporučuju prohlédnout. Na jezu Planá nefunguje propust se semafórem, která se má otvírat na čidlo.
Name: Honza65, Date: 3/24/2019
Vltava z Borové Lady do Horní Vltavice, pro kajak vody akorát, šest závor (kmeny přes celou řeku) a několik myších děr.
Name: Tomáš Dadej, Date: 7/1/2013
Zdravím, jedeme poprvé na vodu z Českých Budějovic do Českého Krumlova, ja to v současné době vhodný úsek pro začátečníky, nějaká kritická místa?
Name: Sadman, Date: 5/25/2013
POZOR VŠEM V uplynulých dvou týdnech jsem dvakrát sjížděl Vltavu z Vyššího Brodu do Boršova. Při prvním splutí mě ve Zlaté Koruně nějaký šmejd v noci okradl dost nepěkným způsobem - spal jsem v lodi a pod hlavou jsem měl loďák s věcmi, lupič mi z něj vytáhl ledvinku a než jsem se vyhrabal ze spacáku, tak zmizel. Co je ale daleko větší problém: při druhém splutí o týden později, byla podobná návštěva v Rožmberku U Nojdy a opět ve Zlaté Koruně. Noc mezi tím se jiné partě ve Spolí v kempu Vltavan ztratil mobil. Jak to probíhá: v noci mezi 2.00 a 4.30 dorazí do kempu jeden až několik cikánů (ano jsou to cikáni, viděl jsem je a bohužel utekli dřív, něz jsem je stačil chytit za ruku). Obcházejí stany a kradou buďto pohozené věci kolem nich, ale neváhají ani vlézt dovnitř ke spícím lidem (spoléhají na to, že než se dotyční vyhrabou ze spacáku, tak že utečou). V Rožmberku dokonce měli uprostřed kempu přistavené auto s připraveným řidičem. Takže dávejte bacha a doporučuji si všechny cenné věci zastrčit dovnitř do spacáku k sobě.
Name: Střelec, Date: 5/13/2013
2.5. Český Krumlov - staveniště Zámecký jez - chyběl ponton pro přistání nad jezem, byla uměle snížená hladina a všechny schůdky byly vysoko nad vodou bez rozumný možnosti zastavení. Jediné slušné místo pro přistání bylo v suché šlajsně, ale ta je na staveništi, takže tam někdo bude prudit. Průjezd byl esovitý, ale motal se v něm bagr. Označení prací proti proudu nebylo žádné! Takže bacha!
Name: Tom, Date: 4/22/2013
Ahoj, jeli jsme úsek Borová Lada - Horní Vltavice při vodočtu 90 cm v Lenoře. Letos je tam jen pár větviček, ale nic dramatického. Nikde neleží strom. Za tohoto stavu jsou všechny jezy sjízdné (víc vody teče vždy vlevo). Jen pod tím prvním je kamení (nebezpečí pro nafukovačky s háčkem). První km trochu technické, jinak pohodová plavba v menších vlnách. Při 90 cm všude zůstává v korytu, a lodě se vlezou pod pár stromů/lávek. Užijte si to!
Name: Azbest, Date: 6/20/2012
Pozor na Jelení Lávku v Krumlově,za stavu nad 100cm na vodočtu velmi nebežpečné nasedání pod přenášením. Nejde přejet silný proud pod jezem směrem vpravo,kde je označený průjezd mezi pilíři. Spolehlivě to převrátí loď a vrhne na ostrou sypanou hráz z lomového kamení.Bezpečnější je zkoníčkovat loď v pravé půlce jezu a nasednout v tišině,odkud jde průjezd lépe trefit.
Name: žralok, Date: 8/19/2011
za 9,6 kubíku kýlové lodě dostávají hodně zabrat na prvním jezu ve Vyšším Brodě u Bílého mlýna a v Krumlově u Liry . Křápnul jsem tam i plastovku . Na prvním zmíněném je skok zřejmě zvýšen přidáním trámu a pod dopadem pramálo vody a u Liry jsem se ještě nad válečkem o něco zarazil .
Name: Milan Hladík, Date: 2/24/2011
Ve dnech 3.-5.6.2011 bude na řece Vltavě v úseku Vyšší Brod - Rožmberk probíhat Mistrovství Evropy v muškaření. Z tohoto důvodu bude v době od 6:00 - 10:00 a 17:00 - 21:00 zakázáno splouvání. Závody se uskuteční v brzkých raních a pozdních odpoledních hodinách tak, aby byla možnost splouvání pro vodáky co nejméně omezena.
Name: Kuba Turek, Date: 5/6/2009
Na horní Vltavě jsou aktuálně tři nebezpečná neprůjezdná místa, která nejsou do poslední chvíle vidět. 1. Nízká lávka za pravotočivou zatáčkou v místech, kde řeka vtéká mezi ostrůvky před Polkou (přibližně na spojnici Polecký vrch - Liščí hora) se dá podplout v kajaku. Posádka otevřené kánoe může zalehnout do lodi. Proud však žene doleva do křoví u břehu. Přenášení je možné vlevo. 2. Strom s větvemi leží přes řeku v nenápadném místě za ostrovem pod Polkou. Kajakáři ho mohou objet zcela zprava úzkým průjezdem. Zastavit lze těsně před ním v tišině vlevo a tamtudy přetáhnou loď. 3. V prudké pravotočivé zatáčce těsně před kempem Horní Vltavice leží mohutný kmen přes celé koryto. Kánoe či kajaky ho mohou za nižší vody podplout zcela vpravo. Přenášení lodí je možné vpravo.
Name: Jindra, Date: 5/5/2009
Tepla Vltava - B. Lada-Polka - jen pokud je 75 cm a vic, jinak je to moc kamenite. Prvni elektrarna jde jet nahonem k elektrarne a pak odtokem, pripadne kus tahnout a pak preskocit 3 metry do odtoku. Druha elektrarna (u kempu) nebere tolika vody, da se jet korytem. Pokud neni vic nez 90 cm v lenore, tak elektrarna v Polce bere vsechno a musi se jet nahonem (2 km) a pak prenyst lesem a hodit do vody az na louce pod vytokem elektrarny. Od Polky (da se zaparkovat u rybnicka co je v pulce nahonu a dojet k elektrarne nahonem) se da jet pokud je cca 65 cm v Lenore. Stromy v koryte: B. Lada-Polka - nic, bavil se se mnou ochranar NP Sumava a prej se sam zasadil o to aby je povodi odstranilo. Polka - H. Vltavice - jeden "u brizek" kus pod Polkou, vpravo je uzka prurva mezi brehem a korenem, ale je to hodne necekany a kdyz je vic nez 2 lodi tak zradny. Viz www.hydromagazin.cz/clanek/76-... - posledni fotka Dal je kmen v pravouhly doprava zatacce tesne pred kempem ve Vltavici.
Name: venša, Date: 4/29/2009
Od dnešního dne opravdu funguje rezervační systém pro horní Vltavu ze Soumaráku do Pěkné. Nechme se překvapit, jaká bude realita na místě :-) odkaz na rezerv.syst.NP Šumava je zde: www.npsumava.cz/1444/1866/clan...
Name: Tom, Date: 4/28/2009
Za stavu 70 cm v Lenoře jsou v useku Borová Lada - Horní Vltavice dobře sjízdné pouze úseky mezi jezy, tam,kde neberou žádnou vodu do náhonů. Pod jezy je to, jak psal Martin, pouze pro plasty. A pod jezem nad Polkou vás čeká 2 km přetahování (dá se jet náhonem). Doporučoval bych upravit limit sjízdnosti, nebo dopsat poznámku: při méně než 75 cm úseky pod jezy mají nedostatečné množství vody. Tomáš
Name: dali, Date: 5/13/2008
8-11. května 2008 jsme jeli Vltavu z Vyšáku do Boršova.zde je pár fotek: dali1.rajce.idnes.cz/Vltava_08...
Name: Kuba Turek, Date: 5/27/2007
Jeli jsme Laterální kanál z Mělníka do Vraňan. Na cca 10 km jsme potkali jen jednu nákladní loď v propusti, jinak jsme ho měli sami pro sebe. Doporučujeme zajímavou krajinovou jízdu po hladké vodě.
Name: kasha, Date: 4/12/2007
Na Velikonoce 6-9.4.2007 jsme jeli Vltavu na pálavách z Vyššího Brodu do Zlaté Koruny. Z Lipna pouštěli (prý) 10m3/s takže to pěkně teklo.Všechny jezy sjízdné - Pálava je loď! Tábořiště byly úplně prázdné a zatím bez obsluhy. Půjčovny většinou už fungovaly. Přestože bylo super počasí voda byla téměř bez lidí - mnohem lepší než v létě.(po zimě žádné překážky)
Name: Edison , Date: 4/2/2007
Chystáme se na jarní Vltavu od 28.5.2007.Naposled jsme se tu plavili na podzim.V Krumlove se opravoval jez Lyra,tak jsme zvedavý co s propustí provedly.I za Dív ákem se ve Vltave objevil padlý strom.To byli prekvápka na podzim,jsme zvedavy co se zmenilo.V Krumlove jsme zjistili nejlevnejsi pivo maj v restauraci Mastal vedle informací na namestí.maj tam Budvar 10'za 20kc,a to se v Krumlove dá,tak ahoj na jarní Vltave 2007.vodáci z Ústí nad Labem. Edison
Name: Vodáci, Date: 9/11/2006
Děkujeme odborníkům z Povodí Vltavy za úplné vypuštění vyrovnávačky a proměnu Vltavy ve špinavou páchnoucí stoku.
Name: Petr, Date: 8/18/2006
Dnes ve 3 hodiny ráno dosáhla Vltava ve V.Brodě průtoku 30 kubíků. Během dne se drží okolo 28 - 29. Jezy přes korunu ani náhodou. V Herbertově je to díky Šupně (pozor nalevo)v pohodě. Nenechte se ukolébat tím, že jste to projeli. Některá místa v kanále jsou daleko horší, než celá šlajsna. Nejčastější důvod cvaknutí je jakákoliv iniciativa háčka.
Name: Zuzana, Date: 7/28/2006
Děkuji Petrovi za krásný příspěvek, který (jak Tonda asi nepochopil) je hlavně o toleranci a lásce k řece, přírodě a lidem. Vždyť kvůli tomu na tu milovanou a krásnou Vltavu přece jezdíme. Rybáře asi budeme slušně zdravit dál (odpověď nečekáme :-)) a od Tondy snad pádlem po hlavě nedostaneme. Tak ahóój, už se těšíme! Zuzana
Name: Petr Pohlídal, Date: 7/14/2006
Vážení kolegové vodáci Rád bych se přidal k poněkud staršímu příspěvku od přispívatele muškař. Mám možnost to pozorovat ze všech pohledů. Chytám ryby, ale také jezdím na vodu. Pokud to budu brát z pohledu rybáře, tak bych vám rád vysvětlil několik věcí. Lidé, kteří chodí na ryby například na Vltavě tam nechodí až na nějaké jedince nachytat maso pro celou rodinu. Důvod je například ten, že si tam chodíme odpočinout. Projít kus řeky, dát na Brané dvě zasloužená pivka a mít chvilku klidu. Snažíme se chodit k vodě brzo ráno, nebo na večer, kdy ty mrchy lépe žerou a především Vltava už není tak frekventovaná. Nicméně setkání s vodáky se stejně nevyhneme. Pochopte prosím, že žádný člověk, který si přijde k řece odpočinout a hledá tam klid, nemá náladu asi tak 150 x za hodinu někomu odpovídat Ahóój a reagovat na přiblblé poznámky. Řeka je skutečně všech, a tak nechte tiché blázny v tichu. To jestli něco chytí, nebo ne je jejich problém. Stejně tak jako člověk švihající muškařským prutem zabroděný po krk ve Vltavě může někomu připadat jako magor, můžete vy některým lidem připadat tím, že jedete na řeku v létě, kdy je tam hlava na hlavě, přespáváte v narvaných kempech, kde si pomalu není kam postavit stan, jste ochotni stát dlouhé fronty na jedno pivo, řvete neustále jako magoři připadat jako banda naprostých šílenců. Nedivte se tedy, že vás rybáři právě nemilují. Uvědomte si, že na rozdíl od vás za vstup na státní pozemky, kde se většina rybářů snaží na rozdíl od některých vodáků chovat k přírodě ohleduplně, platí státu ve formě státního rybářského lístku. Vodáci nemusí platit nic. Prosím také ještě. Když už na rybáře musíte pokřikovat, snažte se je alespoň bezpečně obeplouvat. Uvědomte si, že pokud někoho sejmete a ten někdo má na sobě vysoké brodící kalhoty může se mu do nich dostat v proudu voda. V tu chvíli, pokud ho nezmrzačíte lodí se stává příjemný pobyt u vody bojem o život. Ještě několik vzkazů z pohledu rybáře Berou? Ano berou. Vltava je plná krásných ryb a kdo ji zná a respektuje ji, si krásně zachytá. Prosba. Nevytahujte kameny z vody a nestavte své výtvory. Sice vám to připadá asi zajímavé, ale při této umělecké činnosti umírá na vytažených kamenech tisíce rybích jiker a dalších vodních živočichů. A teď z pohledu vodáka a člověka, který u Vltavy vyrostl Jednou ročně si to z V.Brodu také střihnu a musím přiznat, že nejen z pohledu rybáře, ale i vodáka jsem poněkud rozčarovaný. Především fenoménem alkohol. Já si dám u veverek a v Rožmberku po cestě taky tradiční „jedno“. Ale když vidím někoho ve třicetistupňovém vedru s flaškou slivovice jak už ani není schopen nastoupit do lodi, nechápu, proč ten člověk na tu vodu vlastně jezdí. U velké části lidí mám bohužel pocit, že hlavním cílen na vodě je se pořádně vožrat. To ale jde snad někde v místě bydliště v hospodě a nemusí při tom obtěžovat slušné vodáky. Často jsem také svědkem strašlivé nezodpovědnosti a bezohlednosti. Pokud to neumíte, berte si na loď vždy někoho zkušeného. To co někteří lidé na řece předvádějí je opravdu hrozné. Jedete na lodi, která může být v proudu dost nebezpečná. Uvědomte si, že se v řece koupají např. děti. Když jsem jednou viděl, jak se na mého pětiletého syna řítili na lodi dva připitý pitomci s výkřikem uhnětou my jedeme (přitom to bylo na mělčině a proudnice šla na druhé straně) měl jsem chuť vraždit. Pozdravuji tímto všechny slušné uživatele Vltavy, kteří neohrožují své ani jiné životy, chovají se k přírodě i k lidem ohleduplně, táboří jen tam kde je to dovoleno, neznečišťují řeku a okolí, nepytlačí a nekácí v okolí řeky stromy atd. Petr Pohlídal
Name: Michaela Panenková, Date: 7/9/2006
Jo,jo moje milá Vltava. Mám ji moc ráda sjíždim ji 5 let, řeka pořád stejná, ale nevím jestli je to jen můj pocit, ale lidí čím dál tím víc. Je to taková mega dálnice. Ale stojí to i za ty fronty na jezy, hlavně Krumlov. Takže vřele doporučuji, pokud nejte velcí samotáři....jinak budete naštvaní....Jela jsem od 4.7. do 7.7. a nic neobvyklého, žádné překážky či omezení. Jo a pokud pojedete dejte si hlaví úsek - Vyšší Brod až Boršov a v Krumlově si to pořádně užívat....!!!!
Name: Daniel Š., Date: 6/16/2006
Úsek Vyšší Brod - Český Krumlov je hezký s několika jezy a celou řadou kempů a hospod, ale úsek Český Krumlov - Boršov je možná ještě lepší. Sice tam není tolik jezů a kempů, ale je tam mnohem hezčí příroda a víc to jede. Určitě ale nevynechat plavbu centrem Krumlova, je to fakt nádhera!
Name: Daniel Š., Date: 6/16/2006
Pozor na jezu ve Větřní - na konci šlajsny je na pravé straně kámen - umí pěkně otočit :-)
Name: Drak, Date: 5/28/2006
Vltava 2006 (Vyšší Brod - Boršov)super, jen obrovské zklamání z kempu "Rožmberk", pokrok nikde ceny se zvedly, za 6 let co tu jezdím není žádná změna, ať se poučí třeba ze Zlaté koruny, co se tam vybudovalo je super. Cesta bez překážek, je to přece jen Vltava:-)
Name: muškař, Date: 7/8/2005
byl bych vam vdecny (a nejen ja), kdybyste zvladali ve skupinach objizdet rybare jen z jedne strany pokud mozno za zady, nikoli z obou nebo pres rybare, nedivte se, ze jsou na vas rybari nevrli, on totiz sty dotaz "Berou?" po tom, co vsechny lode pred vami rybari ryby rozplasi a tak 10% ho u toho malem sejme, je uz jen velmi tezko zodpoveditelny slusne, proto budte ohleduplni, vase heslo je, ze reka je vsech, tak si uvedomte, ze i rybaru a ze rybari v te rece na tom miste byli proste prvni, meli byste to tedy respektovat, mozna se budete divit, ale rybarovo telo zabrozene v proudu po pas je o dost hure ovladatelne nez vase lod...
Name: Lenka, Date: 7/22/2003
Něco pro něžnější část - v každém kempu (Vyšší Brod, Rožmberk, Pískárna, Č. Krumlov, Zlatá Koruna) jsou sprchy, fungující převážně na 10,- (někde i 20,-). Ale je pravda, že zrovna minulý týden ne všude fungovaly... Lipno pouští, tak vody je dostatek. A ještě jsou dva nové jezy - 500m za V. Brodem a před Č. Krumlovem. Tak si to taky užijte :o)
Name: Jícha, Date: 4/8/2002
BOROVÁ LADA - HORNÍ VLTAVICE je velmi zajímavá část řeky. Obtížnost WWI+ (podle stavu vody si to dovedu představit i jako WWI- až WWII), slušný spád a poměrně rovné koryto. Z ničeho nic se však koryto stáčí do prudkých meander a to téměř vždy v nejprudších místech. Velmi často jsou meandry ještě vyšperkované padlými stromy. Paráda a chuťovka. Na 409,1 km je lehce rekonstruovaný jez a pod ním sucho. Jediná šance je pokračovat 2 km náhonem. Kilometráž sice udává, že náhonem se nemá jezdit, ale nebyl to problém. No 2x jsme podlézali padlý strom 20 cm nad hladinou a Ájík s Petrem si nakonec ještě podeskymovali silniční most (asi 10m šířka a 30cm nad vodou). Z ničeho nic náhon končí v elektrárně a řeka je vzdálená nějakých 200 m po lesní cestě. Je to o nějakých 25m níže.
Name: Milan Šrotýř, Date: 1/1/1970
Doporučuji krátkou cestu Vltavou Vraňany-Mělník. Je to na dvě hodiny, vždy sjízdný úsek.Autem od jezu ve Vraňanech, nebo od vlaku v zastávce Mlčechvosty cca 150m k vodě. Žádný olej, volavky, čápi, v Lužci hospoda s jídlem (TAMA). Konec pod mostem v Mělníku.
Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

12.04.20 Vltava: Ahoj, pozor na jezu pod Papouščí skalou, je tam rekonstrukce jezu, propust vpravo je nová a zúžená, ... více
24.03.19 Vltava: Vltava z Borové Lady do Horní Vltavice, pro kajak vody akorát, šest závor (kmeny přes celou řeku) a ... více
01.07.13 Vltava: Zdravím, jedeme poprvé na vodu z Českých Budějovic do Českého Krumlova, ja to v současné době vhodný ... více
25.05.13 Vltava: POZOR VŠEM V uplynulých dvou týdnech jsem dvakrát sjížděl Vltavu z Vyššího Brodu do Boršova. Při pr ... více
13.05.13 Vltava: 2.5. Český Krumlov - staveniště Zámecký jez - chyběl ponton pro přistání nad jezem, byla uměle sníže ... více
22.04.13 Vltava: Ahoj, jeli jsme úsek Borová Lada - Horní Vltavice při vodočtu 90 cm v Lenoře. Letos je tam jen pár v ... více
20.06.12 Vltava: Pozor na Jelení Lávku v Krumlově,za stavu nad 100cm na vodočtu velmi nebežpečné nasedání pod přenáše ... více
19.08.11 Vltava: za 9,6 kubíku kýlové lodě dostávají hodně zabrat na prvním jezu ve Vyšším Brodě u Bílého mlýna a v K ... více
24.02.11 Vltava: Ve dnech 3.-5.6.2011 bude na řece Vltavě v úseku Vyšší Brod - Rožmberk probíhat Mistrovství Evropy v ... více
06.05.09 Vltava: Na horní Vltavě jsou aktuálně tři nebezpečná neprůjezdná místa, která nejsou do poslední chvíle vidě ... více

more ... Add Hotline
Spolujízda (pendl aut)

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama