Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Smrtici-Rozmberk.aspx?ID_clanku=664 ID_P=84

Smrtící Rožmberk

Diskuse nad článkem
Re: komerce, cowbow, cowbow~seznam.cz, 6/16/2006 11:57 AM
Tak tenhle názor mě nadzdvihnul.
Vltava je řeka. Vodácká nebo nevodácká - to není důležité, je to řeka a teče v ní voda. A voda je živel.
Máš aspoň rámcovou představu, jak ji "udělat bezpečnou" pro začátečníky, děti všeho věku, tělesně postižené*, duševně postižené*, ignoranty, dementy, opilce...?
Já bych viděl následující - vybetonovat koryto s konstantním spádem a výhradně laminárním prouděním, vydláždit dno i břehy měkčeným PVC s adhezní úpravou, omezit sortiment občertstvení na 'nealko', co 20 metrů umístit skupinu vyškolených záhranářů (co 100 m sanitka, co 500 m heliport), zapůjčení lodi uvodit dvoudenním školením ovládání lodi, vltavního zeměpisu a první pomoci, každé lodi návštěvníků přiřadit 6 gajdů na kajacích (pro raft 15).
A nebo - sorry, ale běž s podobnými nápady k šípku a dovol každému, ať za sebe odpovídá sám, se všemi důsledky - je-li zodpovědný, bude v pohodě, je-li haur a blb, je to jeho problém.
Jo - a prosím tě, až ti někdo ukáže na okno a řekne skoč, je to skvělý zážitek, poslechni.
*) Tímto se nechci postižených dotknout, ale objektivně mají menší schopnost zvládat nové či neznámé situace.

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama